Sydney: Baghdatis wygrał z Del Potro

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Ani jeden rozstawiony tenisista nie wystąpi w półfinałach turnieju w Sydney. Grający z „jedynką” Juan Martin Del Potro uległ dziś Marcosowi Baghdatisowi. O awans do finału zagra natomiast ze sobą w piątek dwóch kwalifikantów.

Marcos Baghdatis jest coraz bliżej zdobycia swojego drugiego tytułu w Sydney. Dziś Cypryjczyk w bardzo dobrym stylu pokonał jedenastego w rankingu ATP Juana Martina Del Potro. Argentyńczyk serwował w pierwszym secie przy stanie 5:4, a w tie breaku miał dwa setbole przy wyniku 6-4. Baghdatis zdołał wyjść jednak z opresji i wygrał tie break 9-7.

W drugim secie Del Potro nie miał już ani jednej okazji na przełamanie, a Cypryjczyk dzięki breakowi w siódmym gemie, wygrał 6:4. Cały mecz trwał równo sto minut. Był to trzeci pojedynek  pomiędzy tymi tenisistami, a drugie z rzędu zwycięstwo Baghdatisa. Cypryjczyk rok temu pokonał Argentyńczyka w drugiej rundzie Australian Open.

Zagrałem dzisiaj sporo znakomitego tenisa – ocenił Baghdatis. – Jestem szczęśliwy ze sposobu w jaki grałem. To wspaniałe zwycięstwo dla mnie, wiem, że mogę wygrać z każdym. Wygrywałem z najlepszymi już wcześniej. Myślę, że jeżeli będę kontynuował ten agresywny sposób gry co dzisiaj, mogę wygrywać więcej spotkań z najtrudniejszymi rywalami.

O awans do finału Marcos Baghdatis zmierzy się z Julienem Bennetau. Francuz w ostatnim dzisiejszym spotkaniu na olimpijskim obiekcie w Sydney, pokonał Alexa Bogomolowa Jr. 6:2, 6:4.

O sporą niespodziankę pokusił się Denis Istomin (67 ATP). Reprezentant Uzbekistanu, który do turnieju głównego przedzierał się przez eliminacje, pokonał rozstawionego z numerem trzy Richarda Gasqueta 6:4, 7:6(4). Mecz trwał godzinę i pięćdziesiąt jeden minut, a Istomin wykorzystał w nim trzy z ośmiu szans na przełamanie.

Rywalem Uzbeka w półfinale będzie Jarko Nieminen. Leworęczny Fin w pojedynku dwóch kwalifikantów pokonał Bobbiego Reynoldsa 6:3, 6:3.