Brisbane: Murray sięgnął po tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Andy Murray sięgnął po swój dwudziesty drugi tytuł ATP Tour w karierze. W finale Brisbane International Brytyjczyk pokonał Ołeksandra Dołgopołowa 6:1, 6:3.

Udanie rozpoczęła się współpraca Murraya z nowym trenerem (Ivanem Lendlem). Szkot co prawda w dwóch pierwszych spotkaniach w Brisbane mocno musiał się namęczyć, odrabiając stratę seta w pojedynkach z Kukuszkinem i Mullerem, ale już w rywalizacji z Baghdatisem, Tomiciem i dzisiejszym finale z Dołgopołowem nie stracił seta.

Ostatni mecz turnieju w Brisbane trwał godzinę oraz sześć minut. Pierwszy set skończył się już po 26 minutach. Murray w trzech pierwszych gemach serwisowych nie straciła ani jednego punkt, a dzięki dwóm przełamaniom wygrał partię 6:2.

W drugim secie Brytyjczyk wygrał cztery pierwsze gemy.  Dołgopołow zdołał odrobić stratę jednego breaka, ale wyrównać stanu rywalizacji mu się nie udało.

Znów całkiem dobrze serwowałem – ocenił Murray, który za zwycięstwo w Brisbane zainkasował 74 370 dolarów i 250 punktów rankingowych. – Zrobiło się niebezpiecznie w drugim secie, ale pozostałem skoncentrowany. On grał swoje i odnotował kilka efektownych winnerów, ale nie pozwoliłem mu mnie dogonić.

Był to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami i trzecie zwycięstwo Andy Murraya. Po raz ostatni spotkali się oni rok temu w ćwierćfinale Australian Open i wówczas Brytyjczyk wygrał 7:5, 6:3, 6:7(3), 6:3.

Zmagania deblowej również zakończyły się zwycięstwem turniejowej „jedynki”, która w finale pokonała „dwójkę”. Daniel Nestor oraz Nenad Zimonjić wygrali z Jurgenem Melzerem i Philippem Petzschnerem 6:1, 6:2.

Finał singla:
Andy Murray (Wielka Brytania, 1) – Aleksander Dołgopołow (Ukraina, 3) 6:1, 6:3

Finał debla:
M. Mirnyi, D. Nestor (Białoruś, Kanada, 1) – J. Melzer, P. Petzschner (Austria, Niemcy, 2) 6:1, 6:2