Brisbane: Murray nie dał szans Baghdatisowi

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Andy Murray zagrał swój najlepszy mecz w nowym roku. Brytyjczyk pokonał Marcosa Baghdatisa 6:2, 6:2 i awansował do półfinału turnieju w Brisbane. Kolejnym rywalem czwartego tenisisty rankingu będzie faworyt gospodarzy Bernard Tomic.

Początek turnieju Brisbane International był zaskakująco trudny dla Murraya. Szkot najpierw musiał odrabiać stratę seta w pojedynku z Kukuszkinem, a następnie dokonał tej samej sztuki w rywalizacji z Mullerem.

Teoretycznie znacznie bardziej wymagającym rywalem dla Brytyjczyka wydawał się Marcos Baghdatis. Andy Murray zagrał dziś jednak dużo lepiej dziś w dwóch poprzednich spotkaniach i w sześćdziesiąt pięć minut wygrał 6:2, 6:2. Szkot wykorzystał w tym spotkaniu wszystkie cztery szanse na przełamanie i obronił oba break pointy.

Dziś było lepiej. Od pierwszego gema zacząłem się lepiej poruszać, co jest bardzo ważnym elementem mojej gry – ocenił Murray. – Jeżeli to dobrze funkcjonuje to moja gra znacznie lepiej wygląda. Mogę dyktować warunki gry i trudniej rywalowi zaskoczyć mnie. To była ta różnica między dzisiejszym, a dwoma pierwszymi meczami.

Pierwszy półfinał ATP Tour w karierze osiągnął Bernard Tomic. 19-letni Australijczyk ma za sobą znakomity sezon (m.in. ćwierćfinał Wimbledonu i dwa zwycięstwa nad tenisistami z czołowej dziesiątki rankingu), a w tym roku zdążył już wygrać trzy spotkania. Dziś Tomic pokonał Denisa Istomina 6:3, 7:6(4). W całym spotkaniu doszło tylko do jednego braea pointa, wykorzystanego przez Australijczyka w pierwszym secie. Mecz trwał siedemdziesiąt dziewięć minut.

O awans do finału Bernard Tomic zagra z Andy Murrayem. Drugą parę półfinałową tworzą Gilles Simon (nr 2)  i Ołeksander Dołgopołow (nr 3), którzy swoje mecze ćwierćfinałowe rozegrali w czwartek. Francuz pokonał Santiago Giraldo 7:6(2), 6:4, zaś Ukrainiec wygrał z doświadczonym Radkiem Stepankiem 4:6, 6:3, 6:3.