Schuettler znów groźny

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Sklasyfikowany na 143 miejscu w rankingu ATP Rainer Schuettler pokonał Lleytona Hewitta w ćwierćfinale turnieju rozgrywanego w Bombaju. Niemiec w półfinale spotka z Olivierem Rochusem. Drugą parę półfinałową utworzyli natomiast Francuzi, rozstawiony w imprezie z numerem pierwszym Richard Gasquet oraz weteran kortów, Fabrice Santoro.

Dla Schuttlera, finalisty Australian Open z 2003 roku i byłej rakiety numer cztery na świecie (w kwietniu 2004 roku), start w Indiach może oznaczać powrót do wielkiego tenisa. Niemiec, prześladowany w ostatnich latach przez kontuzje, w tym sezonie występował głównie w turniejach challengerowych i to bez spektakularnych wyników (odpadł m.in. w pierwszej rundzie KGHM Dialog Polish Indoors we Wrocławiu). Przed występem w Bombaju wygrał tylko dwa z jedenastu spotkań w turniejach ATP Tour!

Wszystkie te zestawienia okazały się jednak nieistotne, gdyż Schuettler w Indiach wygrał już trzy mecze, a w ćwierćfinale sprawił ogromną niespodziankę pokonując rozstawionego z numerem drugim Lleytona Hewitta. Do wygrania pierwszego seta Niemcowi wystarczył break zdobyty w szóstym gemie. Drugą partię lepiej rozpoczął Australijczyk, prowadząc już w niej 4:1. Schuettler zdołał jednak odrobić straty, a w jedenastym gemie jeszcze raz przełamał podanie rywala, co zapewniło mu zwycięstwo w całym meczu.

O dużym pechu może mówić drugi z Niemców grających w Indiach. Startujący z dziką kartą Nicolas Kiefer w meczu z Olivierem Rochusem miał problemy żołądkowe i przy stanie 1:4 w pierwszym secie musiał zejść z kortu.

Bardzo ciekawie zapowiada się drugi pojedynek półfinałowy. 35-letni Fabrice Santoro zagra w nim ze swoim o czternaście lat młodszym rodakiem, Richardem Gasquetem. Po raz drugi w karierze zmierzą się oni ze sobą. W pierwszej rundzie ubiegłorocznego turnieju Masters Series w Toronto Gasquet zwyciężył w dwóch setach i to również on będzie faworytem jutrzejszego meczu.

Zarówno Santoro, jak i Gasquet odnieśli gładkie zwycięstwa w ćwierćfinałach. Ten pierwszy pokonał rozstawionego z czwórką Jarko Nieminena, zaś drugi pozbawił złudzeń na sukces turniejową szóstkę, Stefana Koubka.