Paryż: Kubot nie przeszedł eliminacji

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot nie zdołał awansować do turnieju głównego BNP Paribas Masters w paryskiej hali Bercy. W decydującej fazie eliminacji Polak przegrał z Nicolasem Mahut 1:6, 4:6.

W sobotę 29-letni Mahut pokonał w dwóch setach najwyżej rozstawionego w eliminacjach Bernarda Tomicia, a dziś w sześćdziesiąt sześć minut uporał się z najlepszym polskim tenisistą.

Reprezentant gospodarzy był dziś wyjątkowo skuteczny w swoich gemach serwisowych, przegrywając w nich zaledwie trzy punkty. Kubot z własnym podaniem tak dobrze sobie nie radził, miał dwa asy oraz trzy podwójne błędy i trzykrotnie w meczu został przełamany.

Łukasz Kubot w ostatnim tegorocznym turnieju z cyklu ATP World Tour Masters 1000 wystąpi jeszcze w grze deblowej. Polak zagra w parze z Niemcem Florianem Mayerem, a ich rywalami w pierwszej rundzie będą Brazylijczycy Marcelo Melo oraz Bruno Soares. Z „szóstką” rozstawieni zostali w Paryżu Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polacy w pierwszej rundzie mają „wolny los”.