Bazylea: ciężka przeprawa Roddicka

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Tylko dwa gemy zdobył w pierwszym secie pojedynku z Radkiem Stepankiem Andy Roddick. W dwóch następnych setach Amerykanin się jednak ocknął i triumfował 6:3, 6:3, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału zwodów w Bazylei. W najlepszej ósemce jest także druga po Rogerze Federerze nadzieja gospodarzy – Stanislas Wawrinka. Szwajcar uporał się z Robinem Haase, wygrywając 4:6, 6:1, 6:2.

Fatalny początek pojedynku z Radkiem Stepankiem nie zdeprymował Andy’ego Roddicka. Na początku to reprezentant Czech dyktował warunki, notując aż 92% skuteczności pierwszego podania. Trzykrotnie przełamał wyżej notowanego rywala i wygrał seta otwarcia 6:2. Jednak w dalszej części meczu Roddick przejął inicjatywę. Zdecydowanie poprawił swoją grę, co zaowocowało tym, że Stepanek nie miał już ani jednej okazji na przełamanie. Reprezentant Czech dysponował dobrym pierwszym podaniem, ale Amerykanin znalazł sposób na odebranie serwisu rywalowi. W drugim secie zdobył jedno przełamanie, a w decydującym starciu dwa, co pozwoliło mu zwyciężyć ostatecznie 2:6, 6:3, 6:3.

W czołowej ósemce zawodów w Bazylei jest także Stanislas Wawrinka, który źle rozpoczął pojedynek z Robiem Haase. W pierwszej partii Szwajcar miał aż pięć okazji na przełamanie rywala, ale żadnej nie udało mu się wykorzystać. Z koeli Holender zamienił jedną z dwóch szans na breaka i wygrał partię 6:4. W dwóch następnych setach Wawrinka poprawił swoją grę do tego stopnia, że Haase nie miał ani jednej okazji na przełamanie. Szwajcar zdobył po dwa breaki i wygrał całe spotkanie 4:6, 6:1, 6:2.