Bazylea: trzy gemy Kubota

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot nie zdołał nawiązać wyrównanej walki z liderem rankingu Novakiem Djokoviciem. W drugiej rundzie turnieju w Bazylei Polak przegrał 1:6, 2:6.

W środę Łukasz Kubot rozegrał blisko trzygodzinny „maraton” z Tobiasem Kamke, a już dziś przyszło mu się mierzyć z najlepszym obecnie tenisistom świata. Rezultat takiej konfrontacji nie był trudny do przewidzenia.

29-letni Polak zdołał trzykrotnie w meczu utrzymać własne podanie. Djoković wszystkie swoje gemy serwisowe wygrywał pewnie , nie dając Kubotowi nawet jednej okazji na przełamanie. Mecz skończył się po pięćdziesięciu pięciu minutach.

Był to czwarty pojedynek Łukasza Kubota z Novakiem Djokoviciem. Serb nie stracił seta w tych konfrontacjach.

Jeszcze w tym tygodniu Łukasz Kubot przystąpi do eliminacji turnieju BNP Paribas Masters w Paryżu. Pierwszy mecz rozegra w sobotę. Do awans potrzeba dwóch wygranych spotkań.