Wiedeń: Tsonga bliżej Londynu

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Jo-Wilfried Tsonga wygrał turniej w Wiedniu, pokonując w finale Juana Martina Del Potro 6:7(5), 6:3, 6:4, dzięki czemu wskoczył na siódme miejsce w rankingu ATP. Austriackie zwycięstwo zwiększyło szanse Francuza na występ w kończącym sezon turnieju Masters w Londynie.

W wiedeńskim finale nie brakowało emocji. Tenisiści dostarczyli kibicom wielu wrażeń w trwającym prawie dwie i pół godziny spotkaniu. W pierwszej partii żaden z tenisistów nie był w stanie zdobyć decydującego przełamania, co zaowocowało tie breakiem. W rozstrzygającym gemie minimalnie lepszy był Del Potro, wygrywając do pięciu.

Początek drugiego seta dał Argentyńczykowi przełamanie w trzecim gemie i wydawało się, że rozstawiony z dwójką tenisista przejmie kontrolę nad meczem i dowiezie zwycięstwo do końca. Tsonga się jednak momentalnie ocknął i wygrał cztery kolejne gemy z rzędu, triumfując ostatecznie 6:3.

W decydującej partii do połowy obaj zawodnicy szli równo. W siódmym gemie Tsonga przycisnął i przełamał Argentyńczyka. Przewagi nie wypuścił do samego końca, zwyciężając 6:4. W całym meczu Francuz posłał aż 25 asów, wygrywając 82% piłek po pierwszym serwisie.

Wynik finału:
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 1) – Juan Martin Del Potro (Argentyna, 2) 6:7(5), 6:3, 6:4