Wiedeń: Janowicz śladem Przysiężnego

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Jerzy Janowicz, tak jak Michał Przysiężny, awansował do drugiej rundy eliminacji turnieju ATP w Wiedniu. 20-letni łodzianin pokonał 7:6(12), 6:1 Ivo Minara i teraz zagra z Belgiem Maxime Authomem.

172. w rankingu ATP Janowicz jako pierwszy uzyskał breaka. Polak przełamał 27-letniego Czecha w trzecim gemie. Straty zostały odrobione w ósmym gemie, od którego wyrównana rozgrywka toczyła się do samego tie breaka. On również był niezwykle zacięty. Janowicz zwyciężył w nim 14-12. Podbudowany takim obrotem sprawy Polak nie dał rywalowi najmniejszych szans w drugim secie. Podwójne przełamanie, zaledwie cztery stracone punkty przy własnym podaniu i przekonujące zwycięstwo 6:1. Mecz trwał 1 godzinę i 11 minut.

Kolejnym rywalem łodzianina będzie Belg Maxime Authom. 235. zawodnik rankingu ATP pokonał w sobotę rozstawionego w wiedeńskich eliminacjach z „ósemką” Gregę Zemlję ze Słowenii. Niedziela będzie dniem polsko-belgijskich konfrontacji w Erste Open. Michał Przysiężny zmierzy się bowiem z Rubenem Bemelmansem.