Tokio: koniec turnieju dla Kubota

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Radek Stepanek odpadli w ćwierćfinale deblowego turnieju ATP w Tokio. Polak i Czech nie sprostali Brazylijczykom, Marcelo Melo i Bruno Soaresowi, którzy zwyciężyli 7:6(5), 6:7(5), 10-3.

Mecz od początku był bardzo zacięty. W pierwszej partii oba duety uzyskały po trzy przełamania i konieczne stało się rozegranie tie breaka. Decydującą rozgrywkę wygrali lepiej zgrani Brazylijczycy, którzy triumfowali 7-5. W drugiej odsłonie zawodnicy wzmocnili podanie – doszło już tylko do dwóch przełamań. Ponownie losy seta rozstrzygnąć musiał tie break, w którym tym razem lepsi okazali się Kubot i Stepanek. Polak i Czech zwyciężyli w identycznym stosunku, jak ich rywale w inauguracyjnej partii. Niestety tie break meczowy był już jednostronnym widowiskiem. Melo i Soareas szybko wypracowali sobie przewagę, której „nasza” para nie była w stanie zniwelować. Brazylijczycy, którzy w pierwszej rundzie wyeliminowali najwyżej rozstawionych Rohana Bopannę i Aisama Ul-Hag Qureshiego, wygrali 10-3 i awansowali do półfinału.

Dla Łukasza Kubota Rakuten Japan Open w Tokio był drugim turniejem po dwumiesięcznej przerwie na leczenie kontuzji nadgarstka. 29-letni lubinianin przegrał po zaciętym spotkaniu w pierwszej rundzie singla z Ernestsem Gulbisem. W deblu odniósł jedno zwycięstwo. Wraz ze Stapenkiem pewnie pokonali Michaela Kohlmanna i Philippa Petzschnera. Dzięki temu zarobili 8960 dolarów do podziału i zdobyli 90 rankingowych punktów.

W kolejnym tygodniu Łukasz Kubot zaplanował start w Szanghaju.

Wynik ćwierćfinału debla:
M. Melo, B. Soares (Brazylia) – Ł. Kubot, R. Stepanek (Polska, Czechy) 7:6(5), 6:7(5), 10-3

Zobacz komplet piątkowych wyników turnieju ATP w Tokio!