Bangkok: Monfils i Young w półfinale

/ Michał Jaszczuk , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Gael Monfils w meczu ćwierćfinałowym turniej w Bangkoku musiał się ciężko napracować, aby pozostać w turnieju. Wysokie wymagania postawił ubiegłoroczny finalista Fin Jarkko Nieminen. Po zaciętym meczu, który trwał godzinę i trzydzieści sześć minut Francuz wygrał 7:5, 7:6(4).

Myślę, że zagrałem lepiej. Jestem trochę zły na siebie po tych wszystkich trudnych i nienajlepszych w moim wykonaniu poprzednich meczach, ale to dobrze być z powrotem w tej fazie turnieju. Jarkko zagrał bardzo siłowy tenis i trudno było go przełamać oraz narzucić swoją grę, – powiedział Monfils, który rozgrywa swój pierwszy turniej od klęski z Juanem Carlosem Ferrero w drugiej rundzie US Open.

25-letni Monfils jest obecnie na 14. miejscu rankingu ATP South African Airways 2011 i stara się zakwalifikować po raz pierwszy do finałowego turnieju Barclays ATP World Tour. Francuz w tym sezonie ma bilans 32 zwycięstwa i 13 porażek, w tym awans do finału w Waszyngtonie (porażka ze Stepanekiem), półfinału w San Jose (p. z Raonicem) i Halle (p. z Kohlschreiberem).

Gael Monfils w półfinale zmierzy się z Donaldem Youngiem, który ma szansę po raz pierwszy w karierze znaleźć się w czołowej pięćdziesiątce rankingu. 22-letni Amerykanin potrzebował 55 minut aby pokonać Japończyka Go Soedę 6:1, 6:2.  Young przełamał swoje rywala czterokrotnie, mając i oddał zaledwie osiem punktów z serwisu.

To nie było takie łatwe, jak sugeruje wynik. Miałem grać dobrze i dowiedzieć się trochę o jego grze. Jestem szczęśliwy, że udało mi się przejść do półfinału. Mam nadzieję pójść dalej. Lubię grać tutaj i w tym roku gra mi się z większą pewnością, której brakowało mi wcześniej, – powiedział Young.