Djoković i Hewitt dają punkty reprezentacjom

/ Anna Wilma , źródło: daviscup.com, foto: daviscup.com

Australia remisuje 1:1 z Serbią w rozgrywanych w Belgradzie meczach barażowych Grupy Światowej rozgrywek o Puchar Davisa 2007. Punkty dla zespołów zdobyli ich liderzy, Novak Djoković dla gospodarzy i Lleyton Hewitt dla gości.

Novak Djoković pewnie pokonał swojego przeciwnika, Petera Luczaka. Gładko wygrał pierwszą i trzecią odsłonę, oddając rywalowi jedynie trzy gemy. Większe komplikacje i opór ze strony Luczaka pojawił się jedynie w drugiej partii; rutyna i doświadczenie Djokovicia pomogły mu jednak wygrać pewnie do czterech i w meczu otwarcia zapewnić punkt drużynie Serbii.

Dreszczowiec przeżyli kibice australijscy w drugim ze spotkań, gdy lider ich drużyny, Lleyton Hewitt grał z młodym Serbem Janko Tipsareviciem. Mecz trwał pięć setów; niestety dla widowiska – w końcówce Tipsarević wyraźnie oddał pole przeciwnikowi. Pierwszy set zgodnie z planem padł łupem Hewitta do dwóch. W dwóch kolejnych partiach jednak to Australijczyk stracił kontrolę nad spotkaniem. Tipsarević grał swój tenis i wygrał dwa sety. Jednak kiedy wyszedł na prowadzenie 2:1 w setach, opuściła go pewność siebie i szczęście. Lleyton Hewitt wykorzystał to bezwzględnie i na kolejnych czternaście gemów oddał przeciwnikowi tylko dwa. Australia odetchnęła z ulgą.

Zwycięzcy tej oraz siedmiu innych toczonych równolegle konfrontacji barażowych Grupy Światowej zagrają w tej grupie w kolejnej edycji turnieju.

Serbia 1:1 Australia
Novak Djoković (Serbia) – Peter Luczak (Australia) 6:1, 6:4, 6:2
Lleyton Hewitt (Australia) – Janko Tipsarević (Serbia) 6:2, 3:6, 4:6, 6:1, 6:1