Winston-Salem: porażka Dawydienki

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Pewne zwycięstwo w trzeciej rundzie turnieju ATP w Winston-Salem odniósł główny faworyt gospodarzy Andy Roddick. Amerykanin oddał tylko cztery gemy Santiago Giraldo i o półfinał zmierzy się z Juanem Monaco. Bardzo ciężką przeprawę miał Aleksandr Dołgopołow. Młody Ukrainiec obronił piłkę meczową w starciu z Grigorem Dimitrowem, pokonując go ostatecznie 6:4, 1:6, 7:6(7). Niespodziewanej porażki doznał Nikołaj Dawydienko, który uległ Siergiejowi Stachowskiemu.

Bardzo dobre pierwsze podanie poprowadziło Siergieja Stachowskiego do zwycięstwa nad Nikołajem Dawydienko. Reprezentant Ukrainy wygrał po nim 81% punktów i w całym spotkaniu został przełamany tylko raz. Rosjanin rozegrał słabe spotkanie. Dużo gorzej radził sobie przy swoim serwisie i miał kłopoty z jego wygrywaniem. Z siedmiu break pointów Stachowski wykorzystał trzy, co zaowocowało jego zwycięstwem 6:4, 6:4.

W ćwierćfinale imprezy w Winston-Salem jest jeszcze jeden tenisista z Ukrainy – Aleksandr Dołgopołow. Rozstawiony z trójką 22-latek potrzebował jednak aż dwóch godzin i dwunastu minutach, aby pokonać dwa lata młodszego Grigora Dimitrowa. Pierwszego seta wygrał 6:4, ale w drugim zdobył tylko jednego gema. Najbardziej zacięta była decydująca partia, która zakończyła się emocjonującym tie brekiem. Dołgopołow obronił piłkę meczową, po czym triumfował 9-7.

W najlepszej ósemce znalazło się dwóch reprezentantów gospodarzy. Andy Roddick gładko pokonał Santiago Giraldo 6:1, 6:3, znakomicie radząc sobie przy własnym podaniu. W całym meczu przegrał po nim tylko osiem punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Dużo słabiej spisujący się Kolumbijczyk został przełamany aż czterokrotnie.

Jeszcze lepiej serwował John Isner, który przegrał we własnych gemach zaledwie siedem piłek. Jarkko Nieminen nie znalazł sposobu, aby zatrzymać rewelacyjnie podającego rywala i ani razu nie miał szansy na jego przełamanie. Pierwszego seta przegrał dopiero w tie breaku, ale w drugim był już wyraźnie gorszy, zdobywając tylko dwa gemy.

Wyniki trzeciej rundy:
Andy Roddick (USA, 1) – Santiago Giraldo (Kolumbia, 15) 6:1, 6:3
Aleksandr Dołgopołow (Ukraina, 3) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 14) 6:4, 1:6, 7:6(7)
John Isner (USA, 4) – Jarkko Nieminen (Finlandia) 7:6(4), 6:2
Siergiej Stachowski (Ukraina, 9) – Nikołaj Dawydienko (Rosja, 5) 6:4, 6:4