Cincinnati: porażka Roddicka

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Porażka Andy’ego Roddicka w pierwszej rundzie Western & Southern Open w Cincinnati była największą niespodzianką poniedziałkowych gier. Rozstawionych z „jedenastką” Amerykanin przegrał 7:6(5), 5:7, 1:6 z Philippem Kohlschreiberem. Nie zawiedli natomiast Richard Gasquet, Fernando Verdasco i David Nalbandian.

Dla Roddicka ostatnie tygodnie nie należą do udanych. Problemy zdrowotne, szybkie pożegnanie z kortami Wimbledonu i leczenie kontuzji mięśni brzucha. Na powrót do formy 28-letni Amerykanin będzie musiał jeszcze zapracować. Początek spotkania z Philippem Kohlschreiberem nie był zły. Pomimo słabszego niż zwykle serwisu Roddick wygrał pierwszą partię 7:6(5), a w drugiej miał przewagę breaka. Stracił jednak przewagę, a w końcówce seta ponownie dał się przełamać, przez co 27-letni Niemiec wygrał 7:5. Trzeci set był nerwowy. Amerykanin nie potrafił wykorzystywać swoich szans, tracił nerwy, a co za tym idzie również punkty. Kohlschreiber natomiast robił to, co do niego należało. Zwyciężył 6:1 i zapewnił sobie awans do drugiej rundy, w której zmierzy się z Feliciano Lopezem.

Biorąc pod uwagę okoliczności przez dwa sety grałem dobrze. Szczerze mówiąc, uderzałam piłki lepiej niż mogłem przypuszczać – mówił Roddick. – Niemądrze byłoby myśleć teraz o US Open. Jadę do Winston Salem i liczę na kilka dobrych meczów. W ciągu dwóch tygodni wiele może się zmienić – dodał Amerykanin.

Z tenisistów rozstawionych z imprezą w Cincinnati pożegnał się już również Viktor Troicki. 25-letni Serb nadspodziewanie gładki przegrał z Fabio Fogninim. Włoski ćwierćfinalista Roland Garros triumfowała 6:4, 6:1 i teraz spotka się z Jamesem Blakiem. Awans wywalczył natomiast grający z „dwunastką” Richard Gasquet. 25-letni Francuz pokonał 6:1, 7:6(4) Aleksandra Dolgopolowa.

Każdy mecz z Cincinnati jest trudny. Gra tu wielu dobrych zawodników. Jestem zadowolony ze swojej gry. Zagrałem dobrego tie breaka. Towarzyszyło mi spore napięcie, ale wiedziałem, że zwycięstwo jest niezwykle istotne. W trzecim secie mogło się zdarzyć wszystko – przyznał Gasquet.

Serię trzech porażek z rzędu przerwał David Nalbandian. Niegdysiejszy numer 3 światowego rankingu pokonał 6:4, 6:4 japońskiego kwalifikanta Keia Nishikori. Do drugiej rundy awansował również Fernando Verdasco. Hiszpan wygrał 6:3, 7:6(4) z Thomazem Belluccim.