Montreal: gładkie zwycięstwo Djokovicia

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Novak Djoković nie dał najmniejszych szans Gaelowi Monfilsowi w ćwierćfinale Rogers Cup w Montrealu. Serb oddał Francuzowi tylko trzy gemy i o finał zmierzy się z innym reprezentantem Trójkolorowych Jo-Wilfriedem Tsongą, który z kolei wyeliminował Nicolasa Almagro. Duży sukces zanotował Janko Tipsarević. Nierozstawiony Serb pokonał Tomasa Berdycha.

Początek pojedynku Djokovicia z Monfilsem był wyrównany. Jednak od stanu 2:2 Serb zdobył dziewięć kolejnych gemów i było po sprawie. Francuzowi udało się zdobyć jeszcze jednego gema i przegrał ostatecznie 2:6, 1:6. – Bez wątpliwości zagrałem najlepszy mecz w turnieju. Gdy już udało mi się zdobyć pierwsze przełamanie, wszystko poszło łatwiej. To było niesamowite dziewięć, dziesięć gemów. Cieszę się, że moja forma rośnie z dnia na dzień – powiedział po meczu Djoković.

Do półfinału awansował także inny Serb – Janko Tipsarević, który pokonał rozstawionego z siódemką Tomasa Berdycha 6:4, 6:4. Do zwycięstwa Tipsarevicia poprowadził bardzo dobry serwis – po pierwszym podaniu zanotował 82% wygranych punktów, posłał też dziesięć asów i obronił wszystkie cztery break pointy. W każdej z partii zdołał za to przełamać po razie rywala, dzięki czemu po półtorej godziny mógł się cieszyć z wygranej.

Tempa w Montrealu nie zwalnia Jo-Wilfried Tsonga. Po pokonaniu Rogera Federera Francuz uporał się z Nicolasem Almagro. Reprezentant Trójkolorowych zanotował 76% skuteczności pierwszego podania i zaserwował dziesięć asów. Musiał bronić trzech break pointów, ale z każdej opresji wyszedł bez szwanku. Sam przełamał rywala po razie w każdym secie i wygrał 6:4, 6:4.

Ostatnie miejsce w półfinale zajął Mardy Fish, który pokonał Stanisalasa Wawrinkę 6:3, 6:7(8), 6:0. Amerykanin mógł już w drugim secie zakończyć pojedynek, ale Szwajcar obronił dwa meczbole i wydarł mu zwycięstwo w tie breaku. W decydującej partii nie miał już jednak nic do powiedzenia.