Montreal: Dawydienko rywalem Djokovicia

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Udany powrót do Montrealu po dwóch latach odnotował Juan Martin Del Potro, który w pierwszej rundzie Rogers Cup pokonał Jarko Nieminena 6:4, 6:0. Z dobrej strony zaprezentowali się również Jo-Wilfried Tsonga oraz Stanislas Wawrinka.

Del Potro w 2009 roku osiągnął finał turnieju Rogers Cup, przegrywając mecz o tytuł z Andy Murrayem. W ubiegłym sezonie w imprezie tej (rozgrywanej wówczas w Toronto) nie wystąpił ze względu na poważne problemy z nadgarstkiem. Powrót do Kanady okazał się dla Argentyńczyka obiecujący, gdyż na zwycięstwo w pierwszej rundzie potrzebował tylko sześćdziesięciu dziewięciu minut. Del Potro odnotował w meczu z Nieminenem 13 asów i obronił przy własnym podaniu wszystkie trzy break pointy.

Myślę, że w pierwszym secie zagrałem dużo lepiej niż w drugim – ocenił Del Potro, który w drugiej rundzie zagra z Marinem Ciliciem. – Pewniej się czułem przy uderzeniach z forhendu i serwując. Kiedy wygrywasz pierwszego seta zaczynasz czuć, że masz kontrolę nad meczem. Ja właśnie miałem takie odczucie dzisiaj. Próbowałem różnych rozwiązań. Zagrałem dobrze.

Stanislas Wawrinka po raz dziewiąty zmierzył się z Davidem Nalbandianem, odnosząc szóste zwycięstwo. Tym razem Szwajcar potrzebował tylko sześćdziesięciu dziewięciu minut, by pewnie triumfować 6:1, 6:4. Wawrinka wykorzystał w meczu cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Pierwszy od miesiąca mecz zagrał Jo-Wilfried Tsonga. Francuz po półfinale Wimbledonu i występie w Pucharze Davisa dał sobie chwilę wytchnienia. Inauguracyjny występ po przerwie nie był łatwy dla Jo-Wilfrieda Tsongi, który pokonał Fabio Fogniniego 6:4, 7:6(0).

Niezwykle interesująco zapowiada się pojedynek drugiej rundy Rogers Cup. Debiutujący w roli lidera rankingu Novak Djoković zmierzy się bowiem z Nikołajem Dawydienką. Doświadczony Rosjanin pokonał w poniedziałek Flavio Cipollę 6:3, 6:3. Djoković grał z Dawydienką pięciokrotnie, wygrywając trzy z tych pojedynków. Po raz ostatnich spotkali się w fazie grupowej turnieju mistrzów w 2009 roku i po dwóch godzinach oraz czterdziestu siedmiu minutach walki zwyciężył Serb 3:6, 6:4, 7:5.