Kitzbuhel: dwusetne zwycięstwo i finał Montanesa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Albert Montanes wygrał swój dwusetny mecz w rozgrywkach ATP Tour i awansował do finału turnieju w Kitzbuhel. 30-letni Hiszpan pokonał najwyżej rozstawionego w zawodach Juana Ignacio Chelę. Drugim finalistą został Robin Haase.

Montanes po raz drugi w tym sezonie wystąpił w półfinale turnieju ATP, a po raz pierwszy zagra w finale. W przerywanym przez deszcz spotkaniu (najpierw po pierwszym secie, a następnie po siedmiu gemach drugiej partii) Katalończyk wygrał z turniejową „jedynką” 6:2, 7:5. W całym meczu aż dziewięć gemów kończyło się przełamaniami.

Notowany na pięćdziesiątej pozycji w rankingu Albert Montanes w finale turnieju Bet-At-Home Cup zagra z notowany o trzy miejsca niżej Robinem Haasem. Holender stoczył dziś zacięty pojedynek z kwalifikantem Joao Souzą, wygrywając 6:1, 6:7(3), 6:4. Haase w całym meczu tylko raz przegrał swoje podanie, odnotowując w meczu czternaście asów, z czego aż osiem w decydującym secie.

Grałem dobrze w tym roku, ale musiałem przełknąć kilka bolesnych porażek – zdradził Haase. – Wiedziałem, że muszę dać sobie trochę czasu i cieszę się, iż zaowocowało to w tym tygodniu. Teraz jestem w finale i to wspaniałe uczucie. Podoba mi się tutaj. Mój serwis w tych warunkach jest bardzo efektywny. Publiczność była wspaniałą. Wielu Holendrów przybyło, by mnie dopingować.