Gstaad: udany rewanż Verdasco

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Hiszpanie rozstrzygną między sobą kwestię tytułu w turnieju Credit Agricole Suisse Open w Gstaad. Do finałowej rozgrywki awansowali Fernando Verdasco i Marcel Granollers. Pierwszy z nich zrewanżował się Nicolasowi Almagro za porażkę poniesioną przed tygodniem w Hamburgu i tym samym zamknął drogę rozstawionemu z "jedynką" rodakowi do obrony tytułu.

Tydzień temu w Hamburgu wyraźnie lepszy okazał się Almagro. Spotkanie w Gstaad jednak nie miało wiele wspólnego z tamtym pojedynkiem. Starszy z dwójki Hiszpanów zagrał tym razem o wiele skuteczniej. Przez pierwsze dwa sety główną rolę odgrywał serwis. Ani Verdasco, ani Almagro nie byli w stanie uzyskać przełamania.

W pierwszych dwóch setach obaj mieliśmy mało szans na przełamanie. W tie breaku pierwszego seta on zagrał lepiej, w drugiej partii ja byłem lepszy” – podsumował krótko przebieg dwóch pierwszych partii Verdasco. „Do trzeciego seta przystąpiłem z większą pewnością siebie” – to był według 27-latka z Madrytu klucz do zwycięstwa w decydującej odsłonie. Almagro popełniał coraz więcej błędów, czego dowodem jest trzykrotna strata podania. Verdasco dał się przełamać tylko raz i ostatecznie triumfował 6:3. Mecz trwał 2 godziny i 10 minut i zakończył się wynikiem 6:7(2), 7:6(2), 6:3.

Verdasco zagra w finale turnieju ATP po raz trzeci w tym sezonie. Zarówno w San Jose, jak i Estoril, musiał zadowolić się rolą wicemistrza. Ostatni tytuł wywalczył w zeszłym roku w Barcelonie.

Finałowym przeciwnikiem będzie Marcel Granollers. Rozstawiony z „ósemką” Hiszpan pokonał 6:3, 3:6, 6:2 Michaiła Jużnego. W całym meczu 25-latek z Barcelony wykorzystał 6 z 15 okazji na przełamanie, tracąc własne podanie czterokrotnie.

„Zacząłem mecz bardzo dobrze. Ale straciłem serwis w pierwszym gemie drugiej partii i przez to mecz się nieco zmienił, gdyż Jużnyj grał coraz lepiej. W decydującym secie przegrywałem 0:2, ale przełamałem go i odwróciłem losy meczu, ostatecznie wygrywając” – komentował spotkanie Granollers, który w trzecim podejściu po raz pierwszy pokonał 29-letniego moskwianina.

Dla Granollersa jest to trzeci finał turnieju ATP w karierze. Dotychczas jego bilans w mistrzowskich pojedynkach jest remisowy – wygrał w Hosuton, a przegrał w Walencji.

Finałowa potyczka Verdasco z Granollersem będzie pierwszym pojedynkiem pomiędzy tymi zawodnikami.

Wyniki półfinałów singla:
Fernando Verdasco (Hiszpania, 4) – Nicolas Almagro (Hiszpania, 1) 6:7(2), 7:6(2), 6:3
Marcel Granollers (Hiszpania, 8) – Michaił Jużnyj (Rosja, 3) 6:3, 3:6, 6:2