Los Angeles: dominacja Amerykanów

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Trzech reprezentantów USA wystąpi w półfinałach turnieju ATP w Los Angeles. Niezawodny Mardy Fish pokonał 6:2, 6:4 Igora Kunitsyna, Ryan Harrison po trzysetowej walce wyeliminował Yen-Hsun Lu, a Alex Bogomołow uporał się z Thomazem Belluccim. Odpadł rozstawiony z dwójką Juan Martin Del Potro, przegrywając z Ernestsem Gulbisem.

Porażka Del Potro była największą niespodzianką ćwierćfinałów w Los Angeles. Argentyńczyk rozegrał słabe spotkanie i zdobył tylko sześć gemów w starciu z Ernestsem Gulbisem. Łotysz notował dużo lepszą skuteczność zarówno pierwszego jak i drugiego podania. Zaserwował osiem asów i popełnił tylko jeden podwójny błąd. Del Potro prezentował się słabiej w każdym elemencie gry, czterokrotnie został przełamany i po godzinie i trzydziestu siedmiu minutach musiał uznać wyższość Gulbisa, przegrywając 2:6, 4:6.

Dużą radość sprawił swoim kibicom Alex Bogomołow, który nieoczekiwanie wyeliminował Thomaza Bellucciego rozstawionego w Los Angeles z czwórką. Amerykanin rozpoczął spotkanie bardzo źle, bowiem w pierwszym secie przewaga Brazylijczyka była ogromna, co zaowocowało zwycięstwem faworyta do jednego. Jednak potem Bogomołow się ocknął. Drugiego, bardzo zaciętego seta, wygrał 6:4, a w trzecim to on dominował, oddając rywalowi tylko jednego gema.

Nie zawodzi Mardy Fish. Najwyżej rozstawiony w turnieju tenisista i główny kandydat do końcowego triumfu wygrał 6:2, 6:4 z Igorem Kunitsynem. Fish zanotował 76% skuteczności pierwszego i 55% drugiego podania. Dwukrotnie stracił własne podanie, ale Rosjanin prezentował się dużo słabiej i aż pięć razy został przełamany. Po godzinie i czternastu minutach Amerykanin mógł się cieszyć z awansu do półfinału.

Trudną przeprawę miał młody Ryan Harrison, który pierwszego seta z Yen-Hsun Lu przegrał 3:6. Nie poddał się jednak i w następnych dwóch partiach zdołał odwrócić losy pojedynku. Głównie za sprawą gorszej postawy rywala, który w secie otwarcia prezentował się znakomicie. Potem jednak obniżył loty, co Harrisonowi udało się wykorzystać i zwyciężyć ostatecznie 3:6, 6:3, 6:4.