Umag: obrońca tytułu w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Juan Carlos Ferrero uczynił kolejny krok w kierunku Oborny tytułu w turnieju ATP Studena Croatia Open w Umag. 31-letnia Hiszpan 6:1, 7:6(5) pokonał Carlosa Berlocqa i teraz spotka się z Aleksandrem Dolgopolowem. Drugą parę półfinałową tworzą Fabio Fognini i Marin Cilić.

31-letni Hiszpan nie jest rozstawiony i już w drugiej rundzie spotkał się z faworytem gospodarzy Ivanem Ljubiciciem, którego pokonał po trzysetowym boju. Ćwierćfinał był dla Ferrero łatwiejszy, choć w końcówce drugiego seta Berlocq był bliski sprawienia niespodzianki. Do stanu 6:1, 5:3 wszystko przebiegało planowo. Później Argentyńczyk zdobył trzy kolejne gemy i serwował po zwycięstwo w secie. Nie wykorzystał jednak okazji, a w tie breaku Hiszpna triumfował 7-5.

Półfinałowym rywalem Ferrero, który ma koncie 16 tytułów w cyklu ATP, będzie Aleksandr Dolgopolow. Rozstawiony z „dwójką” Ukrainiec pokonał 6:3, 7:5 Alberta Ramosa z Hiszpanii. Dla 22-latka z Kijowa jest to czwarty w tym sezonie półfinał osiągnięty na mączce. Do finału awansował zaledwie raz, w brazylijskim Costa da Sauipe.

Nadzieje na końcowe zwycięstwo mają wciąż miejscowi kibice. Wszystko za sprawą Marina Cilicia, który po trudnym meczu z Robinem Haase, odniósł stosunkowo gładkie zwycięstwo nad Andreasem Seppi. 22-letni Chorwat pewnie serwował, obronił jedynego break pointa, a sam przełamał Włocha czterokrotnie. Po 71 minutach gry triumfował 6:1, 6:3.

„Wczoraj był zupełnie inny mecz. Dzisiaj wiedziałem, czego mogę się spodziewać po Seppim i było mi znacznie łatwiej. Dobrze uderzałem piłki i znalazłem złoty środek pomiędzy atakiem a obroną. Mam nadzieję, że będę to kontynuował w kolejnej rundzie” – mówił po meczu Cilić.

O finał Chorwat również zagra z Włochem, notowanym nieco wyżej w światowej hierarchii Fabio Fogninim. Ćwierćfinalista tegorocznego Roland Garros pokonał w piątek swojego rodaka, finalistę poprzedniej edycji turnieju w Umag, Potito Starace. Faworyt miał problemy jedynie w pierwszej, przegranej 3:6 partii. Później stracił tylko cztery gemy i po 1 godzinie i 46 minutach awansował do półfinału.