Atlanta: powtórka sprzed roku

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Finał turnieju w Atlancie okazał się powtórką wydarzeń sprzed 12 miesięcy. Tak jak przed rokiem Mardy Fish pokonał Johna Isnera i sięgnął po tytuł przed własną publicznością. 29-letni Amerykanin triumfował 3:6, 7:6(6), 6:2, broniąc w tie breaku drugiego seta dwie piłki meczowe.

W pierwszej odsłonie obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali. O losach setach zadecydował jeden break, który został wywalczony przez Isnera. 26-letni gigant (205cm wzrostu) wygrał 6:3. Druga odsłona również miała bardzo zacięty przebieg. Zarówno Fish, jak i Isner, mieli po jednej szansie na przełamanie i solidarnie zamienili je na breaka. W rozgrywce tie breakowej bliski sukcesu był Isner. Prowadził 6:4 i miał dwie szanse na zakończenie spotkania. Wówczas na wyżyny swoich możliwości wspiął się Fish, który zdobył cztery z rzędu i doprowadził do wyrównania.

Gdy jest się w takiej sytuacji, koniec jest bliski. Miałem szczęście, że wyszedłem z opresji. Trafiłem kilka returnów i zainicjowałem kilka wymian. Zagrałem kilka dobrych punktów” – przyznał po meczu Fish.

Taki obrót wydarzeń wyraźnie zdeprymował młodszego z dwójki Amerykanów, który w trzecim secie był cieniem samego siebie. Fish dwukrotnie przełamał jego serwis i triumfował 6:2. Mecz trwał 2 godziny i 16 minut.

Dla Mardy Fisha jest to szósty tytuł w karierze. Z dotychczasowych triumfów tylko jeden miał miejsce poza jego ojczyzną. Turniejowe skalpy rozpoczął bowiem w 2003 Sztokholmie, a następnie triumfował w Houston, Delray Beach, Newport i dwukrotnie w Atlancie.

Chcę pozostać w pierwszej dziesiątce tak długo, jak będę mógł, wciąż poprawiać moją najwyższą pozycję i dokonywać rzeczy, których nie osiągnąłem nigdy wcześniej. Jedna z nich stała się dzisiaj – po raz pierwszy obroniłem tytuł” – mówił szczęśliwy Fish.

W turnieju gry podwójnej najlepsi okazali się Alex Bogomolov i Matthew Ebden. Pokonali oni 3:6, 7:5, 10-8 Matthiasa Bachingera i Franka Mosera.

Wynik finału singla:
Mardy Fish (USA, 1) – John Isner (USA, 3) 3:6, 7:6(6), 6:2

Wynik finału debla:
A. Bogomolov, M. Ebden (USA, Australia) – M. Bachinger, F. Moser (Niemcy) 3:6, 7:5, 10-8