Udany rewanż Dancevicia

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

W 2007 roku doszedł do finału, w 2008 przegrał w pierwszej rundzie z Bobbym Reynoldsem, a w 2009 zrewanżował się Amerykaninowi i wszedł do drugiej rundy. Frank Dancevic, bo o nim mowa, w spotkaniu otwarcia w Indianapolis triumfował 6:2, 7:6(5). W poniedziałek zwycięstwa odnieśli również rozstawieni tenisiści, Sam Querrey i Marc Gicquel.

Frank Dancevic, najlepszy zawodnik Kanady w grze pojedynczej, zwyciężył 6:2, 7:6(5) w pięć kwadransów. W całym meczu Amerykanin nie miał ani jednej szansy na przełamanie swojego rywala, Dancevic natomiast miał ich aż dziewięć, z czego wykorzystał dwie w pierwszym secie. Reynolds zaserwował dziesięć asów, ale kompletnie nie radził sobie przy returnach i musiał pożegnać się z Indianapolis Tennis Championships już w pierwszej rundzie. Następnym rywalem Franka Dancevicia będzie Go Soeda lub Benjamin Becker.

Sam Querrey, rozstawiony z numerem trzy, okazał się zdecydowanie lepszy od Arnaud Clementa. Najlepszy spośród reprezentantów gospodarzy zwyciężył 6:3, 6:4 w godzinę i trzynaście minut. Na koncie Querrey’a odnotowano jedenaście asów serwisowych, wykorzystał też dwa z sześciu break pointów. Francuz okazji do przełamania przeciwnika nie miał żadnej. Było to pierwsze spotkanie obydwu tenisistów w profesjonalnym turnieju. Najbliższym rywalem Amerykanina będzie sensacyjny mistrz z Newport, Rajeev Ram.

Marc Gicquel pokonał 6:2, 6:3 Ernestsa Gulbisa. Mecz należał do jednostronnych i zakończył się po godzinie gry. Francuz od początku dyktował warunki. Łotysz zupełnie gubił się w swoich gemach serwisowych, został zmuszony do obrony dziesięciu break pointów. Cztery takie akcje zakończyły się niepowodzeniem i to zdecydowało o zwycięstwie Gicquela. Francuz zagra teraz z Danai Udomchoke lub Jesse Levine.