Stuttgart: Hanescu obronił 2 meczbole i wyeliminował Monfilsa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Pogromu faworytów w Stuttgarcie ciąg dalszy. W rozpoczętym we wtorek, a kończonym dziś spotkaniu pierwszej rundy Gael Monfils przegrał z Viktorem Hanescu 6:2, 6:7(7), 4:6. Na czwartek przełożony został mecz Łukasza Kubota.

Monfils prowadził z Hanescu 4:2, gdy opady deszczu zmusiły obu tenisistów do przerwania meczu we wtorkowy wieczór. Dziś zdecydowanie lepiej rozpoczął zmagania grający z „jedynką” Francuz, który wygrał cztery gemy i tym samym pierwszego seta. W drugiej partii doszło do niezwykle zaciętego tie breaka. Hanescu obronił meczbole przy 5-6 i 6-7, by samemu wykorzystać pierwszą okazję na skończenie seta.

W decydującej partii Rumun wykorzystał jedynego break pointa, do jakiego doprowadził, a sam nie dał rywalowi ani jednej okazji na przełamanie. Był to piąty wygrany mecz Victora Hanescu z tenisistom z czołowej dziesiątki rankingu, w 34 podejściu.

Jestem bardzo szczęśliwe ze zwycięstwa z tenisistom z czołowej dziesiątki rankingu – przyznał 29-letni Rumun. – Zawsze jest dobrze wygrać z tenisistą tej klasy. To była ciężka pierwsza runda dla mnie, więc teraz liczę na dalszą dobrą grę tutaj. W tie breaku było trudno, ale ja byłem skoncentrowany i podołałem. Szczęście było po mojej stronie.

W jedynym spotkaniu drugiej rundy, które udało się dziś rozegrać w Stuttgarcie, Pablo Andujar pokonał swojego rodaka i obrońcę tytułu Alberta Montanesa 2:6, 6:4, 6:3. Hiszpanie rywalizowali ze sobą przed dwie godziny i dziesięć minut.

W drugiej rundzie turnieju Mercedes Cup znalazło się tylko dwóch tenisistów rozstawionych. Z jednym z nich zagra Łukasz Kubot. Mecz Polaka z Guillermo Garcią Lopezem (nr 8) zaplanowany był jako ostatni pojedynek dnia na korcie centralnym, ale deszcz w Stuttgarcie sprawił, iż organizatorzy musieli przełożyć to, i dwa inne spotkania, na czwartek.