Eastbourne: Tipsarević w półfinale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Janko Tipsarević jest jedynym rozstawionym tenisistą, który dotarł do półfinału turnieju ATP w Eastbourne. Serb pokonał dziś 6:3, 7:6(2) 20-letniego Grigora Dimitrowa. Radka Stepanka, który wczoraj wyeliminował Jo-Wilfrieda Tsongę, zatrzymał inny młody zawodnik – Kei Nishikori. Japończyk zwyciężył 6:3, 6:2.

Janko Tipsarević musiał rozegrać w czwartek dwa spotkania. Najpierw Serb musiał dokończyć pojedynek z Michaiłem Kukuszkinem, który w środę został przerwany zaledwie po trzech gemach. Wygrał 6:3, 7:6(2). Identycznym wynikiem zakończył się jego drugi dzisiejszy mecz – w walce o ćwierćfinał Serb pokonał Grigora Dimitrowa. Tipsarević i 20-latek z Bułgarii zanotowali bardzo zbliżoną skuteczność pierwszego podania, ale Serb miał przewagę w skuteczności drugiego serwisu i lepiej spisywał się przy break pointowych szansach. Wykorzystał pięć z sześciu okazji na przełamanie, a sam podanie stracił tylko trzykrotnie, wobec czego po godzinie i dwudziestu ośmiu minutach mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Słaby mecz rozegrał dziś Radek Stepanek. Reprezentant Czech wyeliminował wczoraj Jo-Wilfrieda Tsongę, ale swoją przygodę z turniejem w Eastbourne zakończył na ćwierćfinale. 54% skuteczności pierwszego i zaledwie 35% drugiego podania nie mogły poprowadzić go do zwycięstwa nad Keim Nishikorim. Japończyk nie grał rewelacyjnie, ale mimo tego okazał się znacznie lepszy od Stepanka, wygrywając 6:3, 6:2.

Stawkę półfinalistów uzupełnili Andreas Seppi i Igor Kunitsyn. Ten pierwszy po zaciętej, blisko dwugodzinnej walce pokonał Oliviera Rochusa, zwyciężając 6:2, 6:7(5), 6:3. Rosjanin miał łatwiejszą przeprawę. Julienowi Benneteau oddał tylko pięć gemów.