’s-Hertogenbosch: niespodzianka na starcie

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Już w pierwszej rundzie z turniejem w ‘s-Hertogenbosch pożegnał się najwyżej rozstawiony tenisista. Nicolas Almagro nie sprostał Michaelowi Berrerowi, przegrywając z Niemcem 6:3, 6:7(5), 4:6. Z zawodami pożegnał się także dobrze spisujący się ostatnio Adrian Mannarino, który przegrał z Nicolasem Mahut. Nie zawiódł za to Marcos Baghdatis, który w dwóch setach wyeliminował Arnaud Clement.

Ponad półtorej godziny walczyli na korcie Nicolas Almagro i Michael Berrer. Hiszpan posłał 15 asów, wygrał 85% piłek po pierwszym podaniu, a i tak musiał uznać wyższość rywala. W pierwszym secie górą był jednak faworyzowany Almagro, który wygrał 6:3. Potem do głosu doszedł Berrer. Drugą – bardzo zaciętą partię – wygrał w tie breaku, a w decydującej odsłonie okazał się lepszy o jedno przełamanie, triumfując 6:4.

Z turniejem pożegnał się także inny rozstawiony – numer 6 – Adrian Mannarino. Reprezentant Francji przegrał ze swoim rodakiem Nicolasem Mahut. Obaj tenisiści notowali bardzo podobną skuteczność obu serwisów. Jednak w kluczowych momentach górą był Mahut, który wykorzystał aż cztery z pięciu break pointów. Sam stracił podanie tylko dwa razy i po godzinie i trzydziestu siedmiu minutach mógł się cieszyć ze zwycięstwa 7:6(2), 6:3.

Do drugiej rundy zawodów awansował za to Marcos Baghdatis. Rozstawiony z dwójką Cypryjczyk nie miał łatwej przeprawy, ale bez straty seta wyeliminował Arnaud Clement. Obaj zawodnicy dysponowali świetnym pierwszym podaniem i słabym drugim. W pierwszej partii doszło do czterech przełamań – po dwóch z każdej strony – i o rozstrzygnięciu decydował tie break. Emocjonującą rozgrywkę wygrał Baghdatis, oddający rywalowi cztery punkty. W drugim secie Cypryjczyk ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, a sam wykorzystał jedną z czterech okazji na breaka i wygrał 6:3.