Halle: kontuzja Petzschnera

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Philipp Kohlschreiber wygrał turniej w Halle, zdobywając swój trzeci tytuł w karierze. Finałowy pojedynek skończył się wcześniej niż powinien, bowiem na początku drugiego seta Philipp Petzschner zrezygnował z dalszej gry z powodu urazu pleców. Kohlschreiber prowadził wówczas 7:6(5), 2:0.

Niemiecki finał w Halle miał być wspaniałą ucztą dla miejscowych kibiców, ale, niestety, skończył się dość smutno. Philipp Petzschner przegrał rywalizację nie tylko ze swoim rodakiem i imiennikiem – Kohlschreiberem, ale również ze zdrowiem.

Pierwszy set finałowego pojedynku był bardzo zacięty. Obaj tenisiści mocno koncentrowali się na gemach przy własnym podaniu. Kohlschreiber już nie po raz pierwszy w tym turnieju dysponował znakomitym serwisem i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Petzschner radził sobie trochę gorzej, ale – mimo jednego break pointa dla rywala – też nie został przełamany. Doszło do tie breaka, którego minimalnie wygrał Kohlschreiber.

Wyżej notowany Niemiec poszedł za ciosem i na początku drugiej partii od razu odebrał podanie rywalowi. Gdy prowadził 2:0, Petzschner zrezygnował z dalszej gry z powodu urazu dolnego odcinka pleców.

Wynik finału:
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) – Philipp Petzschner (Niemcy) 7:6(5), 2:0 i krecz Petzschnera