Halle: Philipp-ów dwóch

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Dwaj nierozstawieni reprezentanci Niemiec okazali się lepsi od dwóch najwyżej  rozstawionych (pod nieobecność Rogera Federera) tenisistów w półfinałach turnieju ATP w Halle. Najpierw Philipp Kohlschreiber pokonał Gaela Monfilsa 6:3, 6:3, a potem jego imiennik – Petzschner uporał się z Tomasem Berdychem, wygrywając 7:6(7), 2:6, 6:3.

Roger Federer miał być główną gwiazdą turnieju ATP w Halle. Jednak z powodu naciągnięcia pachwiny, Szwajcar w ostatniej chwili zrezygnował ze startu w Niemczech. Wobec tego najwyżej rozstawionym tenisistą był Tomas Berdych, a drugim Gael Monfils. Obaj odpadli w półfinałach. Obaj polegli z rąk Niemców.

W pierwszym pojedynku świetnie serwujący Philipp Kohlschreiber nie dał szans rozstawionemu z trójką Monfilsowi. Po pierwszym podaniu przegrał tylko trzy punkty, po drugim więcej, ale i tak ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Francuz zagrał słabiej. Niemiec znalazł na niego receptę, zdobywając trzy breaki i wygrywając po godzinie i siedemnastu minutach 6:3, 6:3.

Trudniejsze zadanie miał Philipp Petzschner, który mecz z Tomasem Berdychem rozpoczął bardzo dobrze, bowiem pierwszego zaciętego seta wygrał w tie breaku do siedmiu. Jednak w drugiej partii do głosu doszedł faworyt, który błyskawicznie objął wyraźne prowadzenie. Przewagi nie oddał do końca, wygrywając 6:2. Decydujący set należał jednak do reprezentanta gospodarzy. W trzeciej partii Petzschner skupił się na swoim serwisie, nie pozwalając rywalowi na żadne przełamanie. Sam wykorzystał swoją jedyną okazję na breaka i wygrał 6:3.