Halle: udany dzień Niemców

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Philipp Kohlschreiber i Florian Mayer wywalczyli dziś awans do ćwierćfinału turnieju rozgrywanego na trawiastych kortach w Halle. Ten pierwszy wyeliminował rozstawionego z siódemką Aleksandra Dołgopołowa 6:3, 7:6(5), a drugi, po ciężkim pojedynku, pokonał Yen-Hsun Lu, zwyciężając 7:6(4), 3:6, 6:4. W najlepszej ósemce znaleźli się także Gael Monfils i Lleyton Hewitt.

Zaledwie 51 minut potrzebował Gael Monfils, aby pokonać z Ivanem Dodigiem w drugiej rundzie zawodów w Halle. Francuz dysponował bardzo dobrym pierwszym podaniem, po którym wygrał 81% punktów. Ani razu nie przegrał własnego podania, a sam potrafił znaleźć sposób na przełamanie rywala. Reprezentant Trójkolorowych zwyciężył 6:2, 6:3 i o półfinał zmierzy się z Florianem Mayerem.

Z kolei Mayer nie miał dziś łatwego zadania. Pojedynek z Yen-Hsun Lu zajął mu aż dwie godziny i 14 minut. Obaj tenisiści notowali wysoką skuteczność pierwszego podania, ale obaj też gorzej radzili sobie z drugim serwisem. Zaowocowało to wieloma okazjami na przełamanie, jednak w całym meczu doszło tylko do dwóch breaków. Jednego – w drugiej partii – zdobył Tajwańczyk, a drugiego – w decydującej odsłonie – Mayer, który ostatecznie zwyciężył 7:6(4), 3:6, 6:4.

Niemieccy kibice mieli dziś więcej powodów do radości, bowiem do ćwierćfinału awansował także drugi z ich reprezentantów – Philipp Kohlschreiber. Swoje zwycięstwo 27-latek zawdzięcza świetnemu serwisowi. Po pierwszym podaniu wygrał 85% punktów, a po drugim 64% i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem. Aleksandr Dołgopołow notował gorsze wyniki, ale i tak toczył z Niemcem wyrównaną walkę. W pierwszym secie pozwolił sobie jednak raz na stratę podania,  a w drugim nie sprostał Kohlschreiberowi w tie breaku.

Miejsce w ćwierćfinale zapewnił sobie także Lleyton Hewitt, który pokonał Andreasa Seppiego 6:4, 6:4.