Nicea: nieoczekiwana porażka Ferrera

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Do sporej niespodzianki doszło w ćwierćfinale turnieju w Nicei. Rozstawiony z „jedynką” Dabid Ferrer przegrał bowiem z Aleksandrem Dolgopolowem. Nie zawiedli natomiast pozostali faworyci. W dwóch setach, na dodatek w identycznym stosunku 6:1, 6:4, zwycięstwa odnieśli Tomas Berdych i Nicolas Almagro.

Dla Aleksandra Dolgopolowa to jedno z najważniejszych zwycięstw w karierze. Dotychczas tylko raz pokonał zawodnika z czołowej dziesiątki rankingu – Robina Soderlinga w trakcie Australian Open. W Nicei do listy skalpów 22-letni Ukrainiec dopisał nazwisko Davida Ferrera. Notowany na szóstej pozycji Hiszpan zdobył wprawdzie w całym meczu więcej punktów, ale i tak nie dało mu to awansu do półfinału. Wszystko przez drugą partię, w której Dolgopolow praktycznie nie istniał, zwyciężając w niej tylko jednego gema. Lepiej spisał się w pierwszej, wygranej 6:4 odsłonie. Najbardziej wyrównany był trzeci set, przez większość którego gemy zdobywali serwujący. Sytuacja zmieniła się dopiero w końcówce, w której Dolgopolow przełamał Ferrera i triumfował 7:5.

22-latek z Kijowa ma duże szanse na awans do drugiego finału zawodowej imprezy. Jego półfinałowym rywalem będzie bowiem Victor Hanescu. Notowany na 69. pozycji w rankingu ATP Rumun wygrał w czwartek ze szczęśliwym przegranym z eliminacji, Robinem Haase. Holender skreczowa jednak, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 6:2, 2:0 na korzyść Hanescu.

Niepowodzenie Ferrera było jedyną niespodzianką czwartkowej rywalizacji. Dwójka pozostałych faworytów pewnie wygrała swoje mecze. Zarówno Nicolas Almagro, jak i Tomas Berdych, zwyciężyli 6:1, 6:4. O 2 minuty szybszy był Hiszpan, który pokonał swojego rodaka Pablo Andujara. Czech natomiast nie pozostawił złudzeń Ernestsowi Gulbisowi.