Estoril: pewne zwycięstwo Del Potro

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Drugi raz w tym roku Juan Martin Del Potro pokonał Fernando Verdasco. Triumfując w Estoril 6:2, 6:2, Argentyńczyk wygrał cały turniej i zdobył dziewiąty tytuł w karierze.

Godzinę i piętnaście minut trwał finałowy pojedynek turnieju mężczyzn w Estoril. Juan Martin Del Potro nie miał kłopotów z pokonaniem Fernando Verdasco, który rozegrał bardzo słabe spotkanie. W pierwszej partii Argentyńczyk dysponował niezłym serwisem i dość pewnie wygrywał swoje gemy. Tylko raz chwilę dekoncentracji wykorzystał Hiszpan i zdobył przełamanie. Jednak Verdasco przy swoim serwisie wygrał zaledwie osiem punktów (wszystkie po pierwszym podaniu) i aż trzy razy został przełamany, przegrywając 2:6.

W drugim secie sytuacja praktycznie nie uległa zmianie. Hiszpan tylko trochę poprawił swoją grę, ale nie na tyle, aby zagrozić dobrze dysponowanemu rywalowi. Tym razem Del Potro nie pozwolił sobie na stratę podania, mimo że Verdasco miał dwa break pointy. Sam był perfekcyjny w kluczowych momentach przy serwisie przeciwnika. Dwie szanse i dwa breaki dały mu zwycięstwo 6:2 i dziewiąty tytuł w karierze.

Turniej deblowy wygrali Eric Butorac i Jean-Julien Rojer, którzy w finale pokonali Marca Lopeza i Davida Marrero 6:3, 6:4.

Finał singla:
Juan Martin Del Potro (Argentyna, 8) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 2) 6:2, 6:2

Finał debla:
E. Butorac, J. Rojer (USA, Antyle Holenderskie, 3) – M. Lopez, D. Marrero (Hiszpania, 4) 6:3, 6:4