Barcelona: świetna forma Hiszpanów

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

To mógł być hiszpański turniej. Niewiele brakowało, a w półfinałach imprezy ATP w Barcelonie znaleźliby się sami reprezentanci gospodarzy. Ostatecznie w dalszej rywalizacji pozostało ich trzech – pewne zwycięstwa odnieśli Rafael Nadal, David Ferrer i Nicolas Almagro. Rodzynkiem w tym towarzystwie jest rewelacyjnie spisujący się w Katalonii Ivan Dodig, który wyeliminował Feliciano Lopeza.

Zarówno w pierwszym jak i drugim secie pojedynku z Rafaelem Nadalem Gael Monfils na początku przeważał, a potem inicjatywę przejmował faworyzowany Hiszpan. Rafa znów grał znakomicie. Przy swoim podaniu nie dawał rywalowi najmniejszych szans. Statystyki 78% skuteczności pierwszego i 82% drugiego serwisu mówią same za siebie. W godzinę i kwadrans Nadal wygrał 6:2, 6:2.

Świetną formę utrzymuje również David Ferrer. W pojedynku z Jurgenem Melzerem dysponował znakomitym pierwszym podaniem, ale słabszym drugim, co kosztowało go stratę jednego własnego gema. Przy czterech pozostałych break pointach Hiszpan potrafił się obronić. Austriak zagrał dziś bardzo przeciętnie, wobec czego nie mógł nawiązać wyrównanej walki z rywalem i uległ 3:6, 3:6.

Najbardziej zacięty mecz stoczyli Ivan Dodig i Feliciano Lopez. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy partie. W pierwszej Chorwat świetnie spisywał się przy swoim podaniu i nie pozwolił sobie na jego stratę ani razu. Udało mu się natomiast wykorzystać jedną z sześciu okazji na przełamanie rywala, dzięki czemu zwyciężył 6:4. W drugim secie role się odwróciły i Lopez uzyskał wyraźną przewagę, oddając przeciwnikowi tylko dwa gemy. Jednak decydująca odsłona znów należała do rewelacyjnego Chorwata, który wygrał ponownie 6:4.