Casablanca: pierwszy tytuł Andujara

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

25-letni Pablo Andujar zdobył w Casablance swój pierwszy tytuł w karierze. Hiszpan odniósł zdecydowane zwycięstwo w finale turnieju, pokonując Potito Starace 6:1, 6:2.

Był to trzeci pojedynek między Andujarem a Starace, ale dopiero pierwsza wygrana Hiszpana. I to od razu najcenniejsza. Jeszcze w tym roku Włoch pokonał swojego dzisiejszeg rywala, tracąc w meczu z nim zaledwie pięć gemów. Dziś musiał uznać wyższość Hiszpana. Andujar przez całe spotkanie dysponował znakomitym pierwszym podaniem. W secie otwarcia przegrał po nim tylko dwa punkty, obronił jednego break pointa i wykorzystał słabą postawę Starace, dwukrotnie go przełamując. Zwyciężył do jednego. W drugim secie Hiszpan również miał sporą przewagę nad Włochem, ale ten jednak poprawił nieco swoją grę. Wystarczyło to jednak na wygranie zaledwie dwóch gemów.

– Byłem bardzo pewny siebie przed spotkaniem. Myślałem o zwycięstwie, a wczorajsza wygrana dodała mi wiary. Grałem tak, aby go zmęczyć. Posyłałem agresywne piłki i zmuszałem go do biegania – powiedział po spotkaniu Andujar.