Indian Wells: Urszula Radwańska wyeliminowana przez Azarenkę

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Nie dojdzie do pojedynku sióstr Radwańskich w czwartej rundzie BNP Paribas Open. Urszula Radwańska przegrała bowiem z Wiktorią Azarenką i to Białorusinka będzie rywalką najlepszej polskiej tenisistki.

Urszula Radwańska stoczyła z dziewiątą rakietą świata wyrównany pojedynek, który miała szansę zapisać na swoje konto. Szczególnie pierwszy set dostarczył dużych emocji. Azarenka prowadziła w nim 4:2, ale od tego momentu przegrała trzy kolejne gemy. Białorusinka wytrzymała jednak presję i najpierw utrzymała swoje podanie przy 4:5, a następnie przy 5:6. W tie breaku tenisistka z Mińska szybko uzyskała przewagę. Radwańska zdołała obronić jednego setbola, ale przegrała 3-7.

W drugiej partii również emocji nie brakowało, większość gemów miało bardzo wyrównany przebieg. Ponownie lepiej rozpoczęła Azarenka, wygrywając trzy pierwsze gemy. Polka zdołała odrobić stratę przełamania, doprowadzając do stanu 3:4, ale od tego momentu przegrała trzy kolejne gemy i było po spotkaniu. Mecz trwał godzinę i pięćdziesiąt dziewięć minut.

Urszula Radwańska po nieudanym początku sezonu, może być w pełni zadowolona ze swojego występu w Indian Wells. Polka dzięki trzeciej rundzie otrzyma 80 punktów do rankingu, co powinno dać ja awans ze 172. miejsca na 146.

Wiktoria Azarenka zmierzy się z Agnieszką Radwańską już dzisiaj. Będzie to drugi mecz dnia na korcie numer siedem. Spotkania na wszystkich obiektach rozpoczynają się w Indian Wells o godzinie 11 czasu lokalnego (20 w Polsce).