Indian Wells: Radwańska i Hantuchova w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchova zapewniły sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju w Indian Wells. Polka i Słowenka pokonały rozstawione z numerem pięć Yung-Jan Chan oraz Jie Zheng 6:3, 6:3.

Radwańska i Hantuchova znakomicie sobie radzą w zawodach BNP Paribas Open. Dwa pierwsze spotkania wygrały bez straty seta. W niedzielę okazały się lepsze od utytułowanych azjatyckich deblistek.

Mecz miał wyrównany przebieg, ale w kluczowych momentach więcej piłek wygrał „nasz” duet. Radwańska i Hantuchova wykorzystały w spotkaniu 6 z 9 szans na przełamanie, a przy własnym podaniu obroniły 9 z 12 break pointów. Mecz trwał godzinę i szesnaście minut.

W ćwierćfinale polsko-słowacka para zmierzy się z kolejną rozstawioną parą. Będą to Amerykanka Vania King oraz reprezentantka Kazachstanu Jarosława Szwedowa (nr 4).

Mecz o awans do ćwierćfinału debla stoczą dziś Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Polki zagrają z Tajwanką Chia-Jung Chuang oraz Rumunką Alexandrą Dulgheru. Będzie to pierwsze spotkanie dnia na korcie nr 7.

Wynik drugiej rundy:
A. Radwańska, D. Hantuchova (Polska, Słowacja) – Y.J. Chan, J. Zheng (Tajwan, Chiny, 5) 6:3, 6:3