Indian Wells: udany początek Kubota

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy Indian Wells. 28-letni Polak pokonał 7:6(8), 6:4 Michaiła Kukuszkina i teraz czekać go będzie konfrontacja z rozstawionym z „siódemką” Tomasem Berdychem.

Zajmujący obecnie 127. miejsce w rankingu ATP Kubot zrezygnował w tym roku z występu w Pucharze Davisa, aby lepiej przygotować się do imprez serii Masters w Indian Wells i Miami. Polak wybrał treningi w akademii Chris Evert na Florydzie i efekty jego pracy były widoczne już w pierwszym meczu w Kalifornii.

Rywalem Łukasza Kubota był 23-letni Rosjanin w barwach Kazachstanu, Michał Kukuszkin, który obecnie plasuje się na 62. pozycji w rankingu ATP. W weekend doskonale spisał się w Pucharze Davisa, zdobywając decydujący punkt dla swojej ekipy w wyjazdowym meczu z Czechami. W Indian Wells lepszy okazał się jednak nasz reprezentant.

Pierwszy set miał niezwykle zacięty przebieg. Do stanu 5:5 obaj zawodnicy wygrywali swoje gemy serwisowe. Jako pierwszy przełamanie wywalczył Kukuszkin, wychodząc na 6:5. Kubot nie pozwolił mu jednak na zakończenie seta i odpowiedział szybkim rebreakiem. W tie breaku walka znów była zażarta. Ostatecznie Kubot wygrał 10-8. W drugiej odsłonie 28-letni lubinianin kontynuował serwisowe popisy. Po pierwszym podaniu nie przegrał ani jednego punktu i w konsekwencji nie dał się ani raz przełamać. Sam odebrał podanie Kukuszkinowi raz, dzięki czemu zwyciężył 6:4. W całym meczu Polak odnotował 8 asów.

Kubot pokonał Kukuszkina po raz trzeci w karierze. Wcześniej wygrywał z nim w 2006 roku w eliminacjach turnieju w Sankt Petersburgu oraz w challengerze w Cremonie 2 lata później.

Dla Polaka tegoroczny występ w Indian Wells jest debiutem w drabince głównej tej imprezy. Można powiedzieć, że Kubot zrobił już swoje, gdyż jego kolejnym rywalem będzie Tomas Berdych. O zwycięstwo będzie niezwykle trudno, gdyż 25-letni Czech jest obecnie siódmą rakietą świata. Na liście jego sukcesów widnieją chociażby finał zeszłorocznego Wimbledonu, czy półfinał Roland Garros.