Kuala Lumpur: półfinał po siedmiu latach

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Jelena Dokic po raz pierwszy od siedmiu lat zagra w półfinale turnieju WTA. Australijka pokonała dziś w Kuala Lumpur Bojanę Jovanovski 7:6(4), 6:2. Kolejne cenne zwycięstwo w tym roku odniosła Lucie Safarova, która wyeliminowała rozstawioną z numerem dwa Marion Bartoli.

Dokic występ w Kuala Lumpur rozpoczęła od pokonania głównej faworytki turnieju Francesci Schiavone. To pozwoliło jej nabrać pewności siebie byłej czwartej rakiecie świata, co zaowocowało miejscem w półfinale. W pierwszym secie Jovanovski serwowała przy stanie 5:4 i 6:5, ale kropki nad „i” nie zdołała postawić. W drugiej partii Serbka nie miała już nawet jednej szansy na przełamanie.

Zagrałem kilka dobrych gemów pod koniec pierwszego seta, a ona popełniła kilka błędów – oceniła Dokic. – Myślę, że tie break był decydujący… Zagrałam w nim bardzo dobrze i to był klucz do całego meczu.

O finał Jelena Dokic zagra z Michaellą Krajicek. 22-letnia Holenderka pewnie pokonała w ćwierćfinale doświadczoną Anne Kremer, 6:3, 6:2.

Lucie Safarova wygrała dziś z Marion Bartoli po raz pierwszy w karierze, w ich czwartej konfrontacji. Leworęczna Czeszka zwyciężyła w godzinę i dwadzieścia siedem minut 6:1, 6:4. Safarova wykorzystała w tym meczu cztery z ośmiu szans na przełamanie. Dla pochodzącej z Brna tenisistki to pierwszy półfinał w tym sezonie. Na początku stycznia doszła ona do ćwierćfinału zawodów w Brisbane.

Najwyżej sklasyfikowaną z uczestniczek półfinałów turnieju w Kuala Lumpur jest Jarmila Groth. Australijka na start w Malezji zdecydowała się w ostatniej chwili, ale raczej nie żałuje takiej decyzji. Dziś pokonała Ayumi Mortię 7:5, 3:6, 7:5. Mecz trwał dwie godziny oraz dwanaście minut.