Acapulco: pewne zwycięstwa Ferrera i Almagro

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

David Ferrer i Nicolas Almagro to dwaj główni faworyci do zwycięstwa w turnieju ATP World Tour 500 w Acapulco. W środę Hiszpanie solidarnie awansowali do ćwierćfinałów, pokonując swoich rywali, odpowiednio Santiago Gonzaleza i Filippo Volandriego, 6:2, 6:2. Wyłoniony został również kolejny rywal Łukasza Kubota. Polak zmierzy się z Thomazem Belluccim, który w trzech setach wyeliminował Ivana Navarro.

Przed rokiem w Meksyku najlepszy okazał się David Ferrer. Broniący tytułu Hiszpan jest rozstawiony z „jedynką” w tegorocznej edycji imprezy i jak na razie nie ma choćby drobnych problemów z ogrywaniem kolejnych rywali. 28-letni mieszkaniec Walencji w środę 6:2, 6:2 pokonał Santiago Gonzaleza. Występujący z „dziką” kartą reprezentant gospodarzy ani razu nie zagroził podaniu Ferrera. Szósty singlista świata na przełamanie zamienił 4 z 10 okazji i odniósł zwycięstwo po 52 minutach gry.

Niewiele wolniejszy okazał się Nicolas Almagro. Zwycięzca turniejów w Costa da Sauipe i Buenos Aires przedłużył swoją serię wygranych do jedenastu. Jego ostatnim skalpem jest Filippo Volandi z Włoch. W przeciwieństwie do Ferrera Almagro stracił swoje podanie, ale do takiej sytuacji doszło zaledwie raz. Sam pięciokrotnie przełamał 29-latka z Livorno i po 1 godzinie i 11 minutach awansował do ćwierćfinału.

Znacznie więcej kłopotów miał w środę Stanislas Wawrinka. Rozstawiony z „czwórką” Szwajcar pokonał Fabio Fogniniego 5:7, 6:3, 7:5. Teraz czeka go konfrontacja z jeszcze groźniejszym rywalem, Aleksandrem Dolgopolowem. 22-letni Ukrainiec przed tygodniem dotarł do finału w Buenos Aires, a w drugiej rundzie w Acapulco oddał zaledwie pięć gemów Carlosowi Berlocq.

Polskich kibiców z całą pewnością najbardziej interesowało spotkanie Thomaza Bellucciego z Ivanem Navarro, które miało wyłonić ćwierćfinałowego przeciwnika dla Łukasza Kubota. Zgodnie z oczekiwaniami jego zwycięzcą został leworęczny Brazylijczyk. Początek meczu był jednak dla Bellucciego fatalny. W pierwszym secie dwukrotnie dał się przełamać, sam nie uzyskał ani jednego breaka i w konsekwencji przegrał z hiszpańskim szczęśliwym przegranym 1:6. W kolejnych partiach wszystko wróciło na właściwe tory. Wyżej notowany Brazylijczyk znacznie poprawił serwis. Dość powiedzieć, że Navarro nie miał już ani jednej okazji do wywalczenia przełamania. Ponadto w obu setach Bellucci po razie przełamywał Hiszpana i ostatecznie zwyciężył 1:6, 6:4, 6:3.