Doha: kolejna porażka polskich deblistek

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Klaudia Jans i Alicja Rosolska na pierwszej rundzie zakończyły udział w turnieju WTA w Doha. Polskie deblistki przegrały 4:6, 2:6 z Tatianą Puczek i Abigail Spears.

Polki słabo rozpoczęły spotkanie. Wprawdzie zdołały zniwelować stratę do Puczek i Spears, ale kolejny atak białorusko-amerykańskiej pary okazał się już skuteczny. Rywalki wygrały pierwszą partię 6:4. Drugi set to okres słabej postawy naszych zawodniczek, zwłaszcza pod względem podania. Jans i Rosolska trafiły raptem 38 procent pierwszego serwisu, co było jedną z przyczyn trzykrotnej utraty podania. Puczek i Spears zostały przełamane tylko raz i zwyciężyły w drugiej odsłonie 6:2. Cały mecz trwał 63 minuty. Polki popełniły w nim aż 7 podwójnych błędów serwisowych.

Po znakomitym początku sezonu Klaudia Jans i Alicja Rosolska spuściły z tonu. Po osiągnięciu finału w Brisbane i półfinału w Sydney, gdzie pokonały najlepszą parę świata, Flavię Pennettę i Giselę Dulko, Polki nie wygrały z zawodowym cyklu ani jednego spotkania.

W deblowej rywalizacji w Doha wciąż pozostaje Agnieszka Radwańska. Polka wraz z Danielą Hantuchovą spotkają się w pierwszej rundzie z Nurią Llagosterą Vives i Anastazją Rodionovą, które pokonały przed tygodniem w Dubaju.