Memphis: kanadyjsko-słowacki finał

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Rebecca Marino i Magdalena Rybarikova spotkają się w sobotnim finale turnieju WTA w Mepmhis. 20-letnia Kanadyjka pokonała 6:7(1), 6:4, 6:2 Jewgienię Rodinę i po raz pierwszy w karierze zagra o tytuł singlowej imprez WTA. Szansę sięgnięcia po drugie trofeum mieć będzie natomiast 22-letnia Słowaczka, która 6:2, 4:6, 6:4 wygrała z Lucie Hradecką.

20-letnia Kanadyjka miała dwie piłki setowe przy stanie 5:4 w pierwszej partii. Nie wykorzystała ich, a następnie jej rywalka, Jewgienia Rodina, komfortowo wygrała tie breaka, oddając w nim Marino zaledwie jedne punkt.

Byłam na siebie zła, ale nie chciałam się nad tym rozwodzić. Drugiego seta rozpoczęłam z czystą kartą” – powiedziała Marino.

I faktycznie 20-letnia Kanadyjka w kolejnych odsłonach grała bardzo pewnie. Drugiego seta wygrała 6:4, a w trzecim niepodzielnie rządziła na korcie, oddając 22-letniej Rosjance zaledwie jednego gema. Marino po raz kolejny imponowała znakomitym podanie. W trwającym 2 godziny i 10 minut spotkaniu odnotowała 9 asów.

Dla Marino finał zawodów w Memphis jest pierwszym w karierze. W ostatnich latach jedyną Kanadyjką, która grała o tytuł WTA była Aleksandra Wozniak.

Drugą finalistką została Magdalena Rybarikova. 22-letnia Słowaczka pokonała 6:2, 4:6, 6:4 Lucie Hradecką. „Dzisiaj było bardzo trudno. Moja rywalka bardzo dobrze serowała” – komentowała spotkanie Rybarikova. „Urozmaicałąm grę, podcinając i podnosząc piłki. Zagrałem świetnie w pierwszej partii, później ona była lepsza. W decydujący secie zdołałam uzyskać przewagę breaka. Jestem zadowolona z bycia w kolejnym finale” – mówiła Słowaczka, która ma na koncie jedne wygrany turniej WTA (Birmingham 2009).