Dubaj: Kuzniecowa katem Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Agnieszka Radwańska nie miała szczęścia do piątkowych potyczek ze Swietłaną Kuzniecową. Najpierw przegrała z 25-letnią Rosjanką w ćwierćfinale singla, a następnie okazała się od niej gorsza na tym samym szczeblu rywalizacji w grze podwójnej. Para Radwańska i Hantuchova uległa w dwóch setach Kuzniecowej i Zwonariowej.

Początek spotkania należał do Polki i Słowaczki. Pewnie wyszły na prowadzenie 4:1 i z przewagą przełamania mogły zmierzać do zwycięstwa w tej odsłonie. Planu nie udało się zrealizować, gdyż Kuzniecowa i Zwonariowa odrobiły stratę w dziewiątym gemie, a następnie serwowały po zwycięstwo w inauguracyjnej partii przy stanie 6:5. Radwańskiej i Hantuchovej udało się doprowadzić do tie breaka, ale w nim po zażartej walce przegrały 7-9. Identycznym wynikiem zakończyła się decydująca rozgrywka pierwszej partii w singlowym spotkaniu Polki z Rosjanką.

W drugim secie Kuzniecowa i Zwonariowa od razu przystąpiły do ataku. Znakomite rosyjskie singlistki prowadziły 3:0, ale Isia z Danielą odrobiły straty. Gdy doszło do wyrównania grające z „dziką” kartą rywalki włączyły piąty gem i tym razem nie dały już sobie wydrzeć przewagi. Kuzniecowa i Zwonariowa wygrały seta 6:4, a całe spotkanie zakończyły po 1 godzinie i 44 minutach gry.

Kuzniecowa i Zwonariowa bezpośrednio po wygraniu meczy ćwierćfinałowego poddały spotkanie półfinałowe z Liezel Huber i Marią Jose Martinez Sanchez. Oficjalną przyczyną jest uraz łokcia Wiery Zwonariowej, ale można przypuszczać, że druga z Rosjanek chce się skupić na rywalizacji w grze pojedynczej.

Radwańska przenosi się teraz z Dubaju do Doha. Tam zagra w turnieju kategorii Premier. Obsada będzie jednak porównywalna do tej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Isia prawdopodobnie znowu zostanie rozstawiona z numerem osiem. Tymczasem w eliminacjach do tego turnieju wystąpi Urszula Radwańska. W sobotę młodsza z krakowskich sióstr zmierzy się z Marią Eleną Camerin.

Wynik ćwierćfinału debla:
S. Kuzniecowa, W. Zwonariowa (Rosja, WC) – A. Radwańska, D. Hantuchova (Polska, Słowacja) 7:6(7), 6:4

Przeczytaj relację z singlowego spotkania Agnieszki Radwańskiej ze Swietłaną Kuzniecową!

Sprawdź komplet piątkowych wyników turnieju WTA w Dubaju!