Awans polskiego debla, męki Dawidienki

/ Anna Wilma , źródło: pilotpentennis.com, foto: pilotpentennis.com

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy turnieju gry podwójnej mężczyzn w New Haven. Polacy są w imprezie rozstawieni z numerem czwartym.

W spotkaniu, które odbyło się dzisiejszej nocy czasu polskiego "Matka" i "Frytka" wygrali z Francuzem Arnaudem Clement i Szwajcarem Yvesem Allegro. Już od początku spotkania mecz układał się po myśli polskiego debla. Polacy gładko wygrali pierwszego seta do trzech. W kolejnym rywale stawiali większy opór i ostatecznie konieczny okazał się tie-break. Matkowski i Fyrstenberg zwyciężyli w nim do pięciu. Kolejnymi przeciwnikami polskiego debla będą Czech Jaroslav Levinsky i Australijczyk Todd Perry.

W grze pojedynczej natomiast ciężki bój stoczył najwyżej rozstawiony tenisista, Rosjanin Nikołaj Dawidienko. Pokonał on Donalda Younga, do niedawna grającego wyłącznie w zawodach juniorskich dopiero 7:5 w trzecim secie! Pierwszą odsłonę gładko i planowo wygrał Dawidienko, ogrywając młodszego przeciwnika do dwóch. W kolejnej jednak odsłonie sprawy przybrały niespodziewany obrót i to Young okazał się lepszy od faworyta, zwyciężając go do czterech. W trzecim secie młody Amerykanin zaciekle bronił się, ale nie wytrzymał presji, jaka mu towarzyszyła i przegrał ostatnią odsłonę 5:7.

Pierwsza runda debla
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 4) – Arnaud Clement, Yves Allegro (Francja, Szwajcaria) 6:3, 7:6

Druga runda singla
Nikołaj Dawidienko (Rosja, 1) – Donald Young (Stany Zjednoczone, WC) 6:2, 4:6, 7:5
Thomas Johansson (Szwecja) – Potito Starace (Włochy, 8) 7:6, 6:3
Jose Acasuso (Argentyna) – Dominik Hrbaty (Słowacja, 9) 6:1, 7:5
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) – Gael Monflis (Francja, 15) 7:6, 6:4