Dubaj: Jans i Rosolska wyeliminowane

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Klaudia Jans i Alicja Rosolska odpadły w pierwszej rundzie turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships. Polskie deblistki przegrały 5:7, 4:6 z rozstawionymi z numerem sześć, Bethanie Mattek-Sands i Meghann Shaughnessy.

Od samego początku było wiadomo, że Polki czeka bardzo trudne zadanie. Mattek-Sands i Shaughnessy to znakomite deblistki, które zajmują piąte miejsce w rankingu Race. Pondadto do Dubaju przybyły uskrzydlone sukcesem w Paryżu, gdzie bez straty seta wygrały cały turniej.

Jans i Rosolska bardzo dzielnie walczyły w początkowej fazie meczu. Dość powiedzieć, że Polki jako pierwsze zdobyły breaka i prowadziły 5:3. Niestety nie udało im się przypieczętować zwycięstwa w secie. Amerykanki doszły nasze deblistki, a następnie lepiej rozegrały końcówkę i całego seta 7:5. W drugiej odsłonie Jans i Rosolska cały czas musiały gonić rywalki. Dwukrotnie odrabiały stratę podania, ale w dziesiątym gemie nie zdołały wygrać gema serwisowej, co skutkowało porażką w całym meczu. Mattek-Sands i Shaughnessy ostatecznie zwyciężyły 7:5, 6:4.

Polskie specjalistki od gry podwójnej miały bardzo dobry początek sezonu. Finał w Brisbane i półfinał w Sydney dają im dwunaste miejsce w rankingu Race. Późniejsze rezultaty nie były już tak satysfakcjonujące. Jans i Rosolska odpadły w pierwszej rundzie Australian Open.

Wynik pierwszej rundy debla:
B. Mattek-Sands, M. Shaughnessy (USA, 6) – K. Jans, A. Rosolska (Polska) 7:5, 6:4

Zobacz komplet środowych wyników turnieju WTA w Dubaju!