Dubaj: Radwańska już w trzeciej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Dubaju (Premier 5). 21-letnia Polka, tak jak przed rokiem, w swoim pierwszym meczu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pokonała Anastazję Sewastową. W obu setach Isia prowadziła 5:2, ale ostatecznie zwyciężyła 7:5, 6:4.

Dubaj jest dopiero drugim turniejem cyklu WTA, w jakim Agnieszka Radwańska startuje w tym sezonie. Występ ten ma jednak dla Polki duże znaczenie, gdyż broni aż 395 punktów za ubiegłoroczny półfinał.

Ze względu na ósmy numer rozstawienia najlepsza polska tenisistka miała w pierwszej rundzie wolny los. Spotkanie drugiej rundy z Anastazją Sewastową Radwańska rozpoczęła w dobrym stylu. Do stanu 3:2 gra toczyła się zgodnie z zasadą własnego podania. Jako pierwsza przełamanie uzyskała Polka, ale przy 5:2 zamiast przypieczętować zwycięstwo w inauguracyjnej partii, pozwoliła 20-letniej Łotyszce na odrobienie strat. Na szczęście końcówka ponownie należała do Radwańskiej, która triumfowała 7:5.

Drugi set przebiegał pod znakiem niemożności utrzymania przewagi. Isia straciła swoje podanie, prowadząc 3:1 oraz 5:3. Gdy Sewastowa miała okazję wyrównać na 5:5 Polka się zmobilizowała i przy trzeciej piłce meczowej zwyciężyła 6:4. Mecz trwał 1 godzinę i 33 minuty.

Kolejną przeciwniczkę rozstawionej z „ósemką” Agnieszki Radwańskiej wyłoni spotkanie Marion Bartoli z Timeą Bacsinszky. W środę Polkę czeka jeszcze mecz pierwszej rundy debla. Wraz z Danielą Hantuchovą zmierzą się z Nurią Llagosterą Vives i Anastazją Rodionovą.