Memphis: Przysiężny nie sprostał Dabulowi

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Michał Przysiężny przegrał mecz pierwszej rundy turnieju Regions Morgan Keegan Championships w Memphis z Brianem Dabulem. Rówieśnik Polaka rodem z Argentyny triumfował 7:5, 6:4.

Początek sezonu w wykonaniu Michała Przysiężnego nie był najlepszy. W głównym cyklu ATP 26-letni głogowianin wygrał zaledwie jedno spotkanie (w Johannesburgu). Słabe wyniki podczas turniejów w Australii i Afryce sprawiły, że Ołówek pomimo faktu zostania pierwszą rakietą Polki, wypadł z pierwszej setki.

Zajmujący aktualnie 102. miejsce na liście rankingowej singlistów Polak próbował walczyć o powrót do elity w Memphis. Jednak na przeszkodzie stanął mu Brian Dabul. Argentyńczyk podobnie jak Polak ma 26 lat, a w klasyfikacji ATP plasuje się jedynie o trzy lokaty wyżej od głogowianina.

Tak jak wskazywał ranking, spotkanie było wyrównane. Przez większą część pierwszego seta zawodnicy walczyli gem za gem, oczywiście pewnie wygrywając swoje podania. W jedenastym gemie Dabul miał trzy okazje na przełamanie Przysiężnego, ale Polak zdołał wyjść z opresji. Jednak czwartego break pointa Argentyńczyk już nie zmarnował i chwilę później przypieczętował zwycięstwo w pierwszej partii. W drugim secie Ołówek szybciej stracił podanie. Próby wyrównania stanu seta zakończyły się na wypracowaniu jednego break pointa. Po niespełna półtorej godzinie gry Brain Dabul pokonał Michała Przysiężnego 7:5, 6:4.