Marat Safin i Llleyton Hewitt potwierdzili swój występ w Bombaju

/ Anna Wilma , źródło: eurosport.yahoo.com, foto: kingfisherairlinesopen.com

Australijczyk Lleyton Hewitt i Rosjanin Marat Safin potwierdzili swój występ w turnieju Kingfisher Airlines Tennis Open, który rozpocznie się 24 września 2007 roku w indyjskim Bombaju. Obydwaj tenisiści są byłymi liderami rankingu tenisowego ATP. Na liście startowej znajdują się też Francuz Richard Gasquet i Cypryjczyk Marcos Baghdatis.

W ubiegłym roku na kortach indyjskiej metropolii odbyła się pierwsza edycja tego turnieju. Zwyciężył Rosjanin Dmitrij Tursunow i był to jego pierwszy tytuł w zawodowej karierze.

Marat Safin jest obecnie klasyfikowany na dwudziestym piątym miejscu w rankingu ATP i z takim rozstawieniem przystąpi do wielkoszlemowego US Open. Ostatni tytuł zdobył w Melbourne, podczas Australian Open 2005. Od tego czasu nastąpił spadek formy i Rosjanin pochodzenia tatarskiego nie wygrał żadnego turnieju przez ostatnie dwa i pół roku. W tym sezonie jego najlepszymi rezultatami są półfinał w Las Vegas oraz ćwierćfinały w Waszyngtonie, San Jose i Los Angeles.

Lleyton Hewitt powraca obecnie do lepszej dyspozycji po wielu problemach ze zdrowiem i spadku formy. W 2007 roku wygrał imprezę w San Jose, był także w półfinałach ATP Masters Series w Cincinnati i Hamburgu oraz w Poertschach. Zaliczył także ćwierćfinał Rogers Cup w Montrealu. Obecnie zajmuje szesnaste miejsce w światowej klasyfikacji tenisistów.