Rotterdam: pasjonujący bój Ljubicicia z Baghdatisem

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Robin Soderling obronił wszystkie pięć break pointów i znalazł sposób na zdobycie jednego przełamania w potyczce z Michaiłem Jużnym, dzięki czemu pokonał Rosjanina 6:4, 7:6(5). Po prawie dwóch i pół godzinie do półfinału zawodów w Rotterdamie awansował też Ivan Ljubicić. Chorwat wygrał z Marcosem Baghdatisem 6:4, 6:7(6), 7:6(4). Grypa nie pozwoliła stanąć do walki Tomasowi Berdychowi.

Zarówno Robin Soderling jak i Michaił Jużnyj bardzo dokładnie pilnowali dziś swoich gemów serwisowych. Notowali niezłą skuteczność pierwszego podania, nieco gorzej wyglądało to w przypadku drugiego serwisu, ale o przełamania było bardzo ciężko. Rosjanin miał pięć break pointów, ale nie wykorzystał żadnego. Szwed wypracował sobie sześć okazji i jedną udało mu się zamienić na przełamanie, dzięki czemu wygrał pierwszego seta 6:4. W drugim doszło do tie breaka. Decydująca rozgrywka też padła łupem Soderlinga, który awansował w ten sposób do półfinału zawodów w Rotterdamie.

Niesamowicie zacięty mecz stoczyli Ivan Ljubicić i Marcos Baghdatis. Był to prawdziwy pojedynek na serwisy. Chorwat posłał 18 asów, a Cypryjczyk tylko o sześć mniej. Obaj wygrywali mnóstwo punktów po pierwszym podaniu, co ułatwiało im utrzymywanie własnych gemów. W pierwszej partii doszło jednak aż do trzech przełamań, mimo że Ljubicić wygrał wszystkie piłki po pierwszym serwisie. Chorwat odpowiedział dwoma breakami i to on wygrał 6:4. Dwa następne sety kończyły się tie breakami. Najpierw zwyciężył Baghdatis, doprowadzając do wyrównania, broniąc po drodze piłki meczowej. Przed porażką jednak nie uciekł, bowiem w decydującej odsłonie lepszy był Ljubicić, triumfując w tie breaku 7:4.

Do grona najlepszej czwórki awansował Jo-Wilfried Tsonga. Jego rywal – Tomas Berdych – wycofał się z powodu grypy. Stawkę półfinalistów uzupełnił Viktor Troicki, eliminując Marina Cilicia.