ITF w Sztokholmie: udany rewanż Piter

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Katarzyna Piter awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF w Sztokholmie (pula nagród 25 tysięcy dolarów). Niespełna 20-letnia poznanianka pokonała 6:3, 6:3 Monę Barthel, rewanżując się tym samym Niemce za porażkę poniesioną w poprzednim tygodniu w Sutton.

W Wielkiej Brytani Kasia Piter przegrała z wyżej notowaną Niemką po dwóch bardzo wyrównanych setach. Po tygodniu przyszło im się zmierzyć po raz kolejny w Sztokholmie. Tym razem już wyraźnie lepsza okazała się Polka. Piter w obu setach wypracowywała sobie pewną przewagę i ostatecznie zwyciężyła 6:3, 6:3.

W pierwszej rundzie turnieju w stolicy Szwecji Piter pokonała 7:5, 6:2 Claire Feuerstein z Francji. Piąta rakieta naszego kraju za występ w Sztokholmie ma już zapewnione 14 punktów do rankingu WTA.

O półfinał Piter zagra z Kristiną Mladonović. Słynąca z bardzo mocnego serwisu młoda Francuzka przed tygodniem wygrała turniej tej samej rangi w Sutton. W półfinale pokonała wówczas Martę Domachowską.