Rotterdam: ciężka przeprawa Soderlinga

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Prawie dwie i pół godziny walczyli o awans do ćwierćfinału w turnieju ATP w Rotterdamie Robin Soderling i Philipp Kohlschreiber. Ostatnią piłkę pojedynku wygrał Szwed, ale Niemcowi do zwycięstwa brakowało bardzo niewiele. Soderling zwyciężył 6:3, 5:7, 7:6(7). Dobrą passę kontynuuje Marcos Baghdatis. Po wyeliminowaniu Andy’ego Murraya dziś pokonał Feliciano Lopeza 7:6(3), 6:3.

W turnieju singlowym nie ma już żadnego reprezentanta Holandii. Dziś z zawodami pożegnał się Thiemo de Bakker. Holender toczył wyrównaną walkę z Michaiłem Jużnym, ale ostatecznie przegrał 4:6, 4:6.

W dobrej formie znajduje się Marcos Baghdatis. Cypryjczyk świetnie serwował i pokonał Feliciano Lopeza 7:6(3), 6:3. Wygrał 34 z 37 punktów po pierwszym podaniu, posłał dziesięć asów i ani razu nie musiał się bronić przed przełamaniem. W pierwszej partii Hiszpan również bardzo pewnie wygrywał własne gemy i Cypryjczyk triumfował dopiero w tie breaku. Jednak w drugim secie Baghdatis znalazł sposób na zdobycie jednego przełamania, dzięki czemu zwyciężył do trzech.

Na koniec dnia emocjonujący pojedynek stoczyli Robin Soderling i Philipp Kohlschreiber. Niemiec bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę faworyzowanemu Szwedowi. Obaj tenisiści dysponowali potężnym podaniem, co zaowocowało aż 28 asami. W pierwszej partii Niemiec zagrał słabo i przegrał 3:6, ale potem mecz stał się bardziej wyrównany. W drugim secie Soderling nie wykorzystał żadnej z trzech okazji na przełamanie przeciwnika, a w końcówce stracił koncentrację i przegrał 5:7. Najwięcej emocji było w decydującej partii. Obaj zawodnicy zdobyli po jednym przełamaniu i rozstrzygnięcie padło dopiero w tie breaku. Więcej zimnej krwi zachował Soderling, triumfując 9:7 i awansując do ćwierćfinału.