Costa do Sauipe: Kubot broni meczbola i wygrywa tenisowy maraton!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

3 godziny oraz 8 minut – tyle trwało spotkanie Łukasza Kubota i Eduardo Schwanka, w pierwszej rundzie Brasil Open. Polak w trzecim secie obronił meczbola i triumfował 6:7(5), 7:5, 7:6(2).

Turniej w brazylijskim Costa do Sauipe jest niezwykle ważną imprezą dla Kubota. Polak rok temu doszedł tu aż do finałów i teraz musi bronić wielu punktów. Po niezbyt udanym początku sezonu wypadł on natomiast poza pierwszą setkę rankingu i by zatrzymać tą tendencję spadkową potrzebuje w na kortach ziemnych w Brazylii bardzo udanego występu.

Kubot był krok od dotkliwej porażki już w pierwszej rundzie. Mecz od początku miał bardzo zacięty przebieg i wiele długich gemów. W decydującym secie 24-letni Schwank prowadził już 5:3, a w dziesiątym gemie nie wykorzystał przy własnym podaniu meczbola. Polak zdołał doprowadzić do tie breaka, w którym od rezultatu 2-2 wygrał pięć kolejnych piłek. Był to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami.

Polski tenisista niezbyt pewnie w dzisiejszym spotkaniu serwował. Odnotował 6 asów, ale również pięć podwójnych błędów. W całym spotkaniu miał 56 procent trafionego pierwszego podania. Kubot trzykrotnie został przełamany, a sam wykorzystał 4 z 11 break pointów. W drugiej rundzie zagra z doświadczonym Argentyńczykiem Juanem Ignacio Chelą (nr 5) lub brazylijskim kwalifikantem Rogerio Dutrą Da Silvą.

Jeszcze dziś w nocy (czasu polskiego) Łukasz Kubot i Oliver Marach rozegrają swój pierwszy mecz deblowy w Brasil Open. Grający z najwyższym numerem rozstawienia Polak i Austriak zmierzą się z Carlosem Berlocqiem oraz Leonardo Tavaresem.