Santiago: przegrany finał Kubota i Maracha

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Oliver Marach nie obronili tytułu w Santiago. W finale polsko-austriacka para przegrała z Brazylijczykami Marcelo Melo oraz  Bruno Soaresem 3:6, 6:7(3).

Pary te zagrały ze sobą w sobotę po raz drugi. Ich pierwszy pojedynek miał miejsce w ubiegłym roku na korcie trawiastym Eastbourne i również zakończył się zwycięstwem Brazylijczyków (6:1, 6:3).

Spotkanie finałowe turnieju Movistar Open miało bardzo zacięty i emocjonujący przebieg. Kubot i Marach doprowadzili do aż dziesięć okazji na przełamanie, ale wykorzystali tylko dwie z nich. Przy własnym podaniu „nasza” para obroniła natomiast pięć z ośmiu break pointów. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści jeden minut. Dla Melo i Soaresa to drugi wspólny tytuł, pierwszy zdobyli rok temu w Nicei.

To wspaniały rezultat, jestem z niego bardzo zadowolony. To już dwa lata odkąd gramy razy i nasz drugi tytuł. Czuję, że staliśmy się bardzo solidną drużyną. Nie przegraliśmy w tym tygodniu seta i pokonaliśmy jedną z najlepszych par deblowych świata, co daje nam wiele nadziei na przyszłość. W przyszłym tygodniu będziemy grać u siebie w Brazylii. Czekamy na ten występ – powiedział po meczu Marcelo Melo.

Być może w brazylijskim Costa do Sauipe dojdzie do powtórki finału z Santiago, gdyż Łukasz Kubot i Oliver Marach również tam wystąpią. Polak i Austriak będą najwyżej rozstawioną parą, zaś Brazylijczycy zagają z „dwójką”.

Wynik finału:
M. Melo, B. Soares (Brazylia, 3) – Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 1) 6:3, 7:6(3)